JUNAJTED OSVOJIO FA KUP: Siti ostao bez duple krune (VIDEO)

25.05.2024. 18:28 18:38
Izvor: Tanjug/AP Photo/Ian Walton

Fudbaleri Mančester junajteda osvojili su FA Kup pobedom nad gradskim rivalom Sitijem 2:1 u velikom finalu odigranom pred 84.000 navijača na Vembliju.

Strelci za ekipu Erika Ten Haga bili su tinejdžeri Alehanro Garnačo u 30. minutu i Kobi Meino devet minuta kasnije.

Oba gola za Crvene đavole viđena su u prvom poluvremenu u razmaku od samo osam minuta, strelci su bili dvojica tinejdžera od 19 godina. Prvi Alehandro Garnaćo u 30. minutu posle velike greške Joška Gvardiola i golmana Stefana Ortege, drugi Kobi Meinu posle sjajne asistencije kapitena Bruna Fernandeša.

Siti je smanjio prednost u 87. minutu preko rezervnog igrača Žeremija Dokua, ali je to bilo nedovoljno da se izbegne poraz.

Građani su napadali čitavo drugo poluvremene, jurili rezultat, ali je Junajted zasluženo osvojio 13. trofej FA kupa. Mnogo bolje je tim Erik Ten Haga otvorio meč, iskoristio šanse i u nastavku umešno čuvao rezultat.

Mančester Junajted se revanširao Sitiju za identičan poraz prošle sezone u finalu istog takmičenja.

Takođe, ovim trijumfom Crveni đavoli su spasili sezonu i obezbedili plasman u Ligu Evrope, pošto su imali očajan učinak u Premijer ligi, doživeli čak 14 poraza i završili na osmom mestu što je njihov najgori plasman od osnivanja takmičenja 1992. godine.

Mnogi mediji su u najavi finala prognozirali da će menadžer Erik Ten Hag dobiti otkaz po završetku utakmice bez obzira da li pobedio ili ne, ali Holanđanin nije mario za te najave, već je prognozio – osvajanje FA kupa.

Bio je potpuno u pravu, a da li to znači da će i zadržati posao, videćemo narednih dana.

Njegov kolega Pep Gvardiola ne može da bude zadovoljan igrom svog tima u finalu, ali sezonom u Premijer ligi sigurno jeste, jer je Mančester Siti četvrtu godinu zaredom šampion Engleske.

Mančester siti – Mančester junajted 1:2 (0:2)

LONDON: Stadion: Vembli u Londonu. Sudija: Endi Medli. Strelci: Žeremi Doku u 87. minutu za Mančester Siti, Garnaćo u 30. i Meinu u 39. minutu za Mančester Junajted.

MANČESTER SITI: Ortega – Voker, Stouns, Ake, Gvardiol – Rodri, Kovačić – Bernardo Silva, De Brujne, Foden – Holand.

MANČESTER JUNAJTED: Onana – Van Bisaka, Varan, Lisandro Martinez, Dalot – Meinu, Amrabat – Mektominej, Brunio Fernadeš – Garnačo, Rašford.

TEN HAG JE BIVŠI ODMAH POSLE SITIJA ! Junajted menja trenera posle finala FA kupa!

25.05.2024. 08:28 08:32