Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Guneš ponovo selektor Turske posle 15 godina

28.02.2019. 13:53 14:03
Piše:
Foto: EPA/SEDAT SUNA/Gunes Senjol

ISTANBUL: Trener Bešiktaša Senjol Guneš novi je selektor reprezentacije Turske, objavio je danas Fudbalski savez te zemlje.

Guneš je dogovorio četvorogodišnji ugovor sa početkom od 1. juna i zameniće Rumuna Mirčeu Lučeskua, koji je dobio otkaz početkom februara.



Na klupu reprezentacije Turske Guneš se vraća posle 15 godina, nakon što ju je vodio od 2000. do 2004. i tom periodu napravio najveći uspeh turskog fudbala osvajanjem trećeg mesta na Svetskom prvenstvu u Japanu i Južnoj Koreji.



Iskusni trener ostaće u Bešiktašu najmanje do kraja ove sezone, ali se bez obzira na ugovor koji počinje u junu traži rešenje kako bi vodio nacionalni tim na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i duel u Albaniji 22. marta.



Guneš je osvojio dve titule prvaka Turske sa Bešiktašom, a ranije je vodio Bursu, Trabzon, Seul, Sakariju, Antaliju, Istanbul i Boluspor.

Piše:
Pošaljite komentar