Gradska liga Novog Sada: Ubojiti Klisani

01.06.2021. 11:53 11:54
Izvor: pixabay.com

Pravu goleadu su uradili momci trenera Dragana Mihajlovića i sa druge poziciji iz prikrajka čekaju kiks vodećeg Dinama.

Borac (NS) - Sloga 12:0 (7:0)

NOVI SAD: Igralište Borca, sudija: Akin (Futog), strelci: Popović u 10. 20. 24. 52. Jašović u 12. Bajić u 14. Srdanović u 22. Marić u 47. i 63. Karać u 48. i Dragomirović u 58. minutu. Žuti karton: Milojević (Borac).

BORAC: Pelegrin, Radić (Vuković), Jašović (Kažić), Milanović, Popović, Milojević (Dragomirović), Srdanović (Marić), N. Bajić, Đorđijevski (Karać), Paprić, A. Bajić.

SLOGA: Kokanović, Jojard, Romčević, Džambas, Vasić, Anikić, S. Vidić, Ahmetović, N. Vidić, Gajić, Milojević.

Mada im i druga pozicija garantuje ulazak u Novosadsku ligu. Pokazali su „klisani” da su trenutno najefikasniji sastav u Ligi koji im je doneo puno radosti. Seriju golova započeo je četvorostruki strelac Aleksa Popović, a u strelce su se upisali, Jašović, Bajić, Srdanović, Marić, Karać, Dragomirović.

M. Po.

Proleter - Slanobarac 5:4 (4:1)

BANOŠTOR: Igralište Pavliš, sudija: Vlajić (Bukovac), strelci: Jeremić u 8. i 25. Malidžan u 43. Rašiovan u 44. Vuković u 68. za Proleter, a Milin u 31. i 56. Macakanja u 46. i Stanić u 74. minutu za Slanobarac. Žuti kartoni: Čović, Jeremić, Rašiovan (Proleter), A. Stevanović (Slanobarac).

PROLETER: Veber 6, Prolić 7, Vukotić 7, Jeremić 8, Krstić 7, Papić 6 (Stevanović 6), Rašiovan 7 (Erdeljan 6), Vuković 7, Malidžan 7, Katona 7, Čović 7.

SLANOBARAC: Ninić 5, Greku 6 (Mandić 6), Miljević 7, Macakanja 7, Banjac 7, Norbert 7, Mikan 8, Lončar 7, Beriša 6, Tomov 6 (Stevanović 6), Stanić 7.

Fudbaleri Proletera imali su visoko vođstvo u u prvom delu, i  očekivalo se da će nastaviti sa dobrom igrom i u nastavku. Međutim, došlo je do opuštanja šta su igrači Slanobarca iskoristili i tako smanjili rezultat,a umalo i izjednačili. Viđeno je devet pogodaka, ali je najlepši bio pogodak Rašiovana u 44. minutu.

B. Starčević

Hajduk (NS) - Železničar 1:2 (0:1)

NOVI SAD: Igralište Borca, sudija: Milutinović (Novi Sad), strelci: Kosec u 55. za Hajduk, a Mil. Marešćuk u 29. (iz penala) i Mir. Marešćuk u 47. minutu za Železničar. Žuti kartoni: Dopudža, Efendić (Hajdu), Blašćanin (Železničar).

HAJDUK: Ćurović, Efendić, Džafoli, Lazarević, Tešović, Dopudža, Kosić, Laluja, Tadić, Bakić, Cokorilo.

ŽELEZNIČAR: Bašić, Plavšić, Kiš, Mijuš, Radulović, Mil. Marešćuk, Blašćanin, Mir. Marešćuk, Takači, Vučurević, Amanović.

Momci trenera Slobodana Jovanovića odigrali su jednu od najboljih utakmica ovoga proleća, što je rezultovalo sa pobedom. Uspeh su režili braća Milan i Miroslav Marešćuka.

U prvom poluvremenu Milan Marešćuk uspeo je iz kaznenog udarca da dovede „želju” u vođstvo. Na početku drugog poluvremena brat Miroslav uspeo je da poveća rezultat. Da  do kraja utakmica bude neizvesnija potrudio se Stefan Kosec.

M. Po.

Rezultati:

Hajduk - Železničar 1:2, Vinogradar - Hajduk (G) 0:1, Dinamo - Čenej 3:2, Miletić - Moskva 3:0, Borac (R) - Obilić 7:2, Proleter - Slanobarac 5:4, Borac (NS) - Sloga 12:0.