GRADSKA LIGA NOVOG SADA: Sudije bežale od navijača

09.11.2021. 15:43 15:46
Izvor: Privatna arhiva/Hajduk iz Gardinovaca

Susek - Bačka 0:1 (0:1)

SUSEK: Igralište Suseka, gledalaca oko 100, sudija: Čobanov (Rumenka), strelac: Leđanac u 43. minutu. Žuti karton: Stojanović (Susek).

SUSEK: Brojčin, Krstić (Živanović), Šovljanski, Mrvičin, Rapajić, Stojanović, Kuzmanović (Tomić), Starčević, Vujasinović, Celin, Šodić (Rankov).

BAČKA: Mandić, Brnbota, Pavlov, Šarić, Đaković, Milić, Trifunović (Nikolić), Rokvić (Stepanović), Leđanac, Kovačević, Sukara.

Nemile scene na kraju utakmice u Suseku. Nezadovoljni gledaoci su pokušali da napadnu sudije, međutim, uz pomoć domaćih fudbalera i organa reda sudije su ipak izbegle ono najgore. Razlog je slabo suđenje (po mišljenju domaćih navijača) Čobanova i neočekivani poraz Susečana. Mora se priznati da su fudbaleri Begeča odigrali odličan meč i sasvim zasluženo stigli do pobede.

S. R.

Hajduk (Č) - Hajduk (G) 2:2(2:1)

ČURUG: Igralište Hajduka,  gledalaca 80, sudija Vlajić (Bukovac).Strelci : Rosić u 13.i Markov u 28. za Hajduk(Č), a Galić u 45, i Rakić u 92 minutu za Hajduk (G). Žuti kartoni: Delić, Vučić, Tegeltija, Markov, Šarić (Hajduk, Č) a B. Ilić, Nikolić i Galić (Hajduk,  G)

HAJDUK (Č): Šarić 6, Delić 7, Lazić 7, Vučić 6, Topić 6, Mitrović 7, Petrić 6,(od 67 Srećkov), Marković 6, Tegeltija 6(od 85.Radulović 6), Markov 7, Rosić 7.

HAJDUK (G): M. Radaković 7, B. Smiljanić 6(od 46. Nikolić 7), D. Smiljanić 7, B. Ilić 7, Rakić 7, M. Ilić 7, Cvetković 7, Tošić 7, Galić 7, Čurić 6, J. Radaković 7.

Ekipa Hajduka iz Čuruga dominirala je u prvom poluvremenu, golovima Rosića u 13. i Markova u 28. min stekla ubedljivo vođstvo, međutim gosti u poslednjem minutu prvog poluvremena efektima golom glavom Galića smanjili rezultat.

U drugom poluvremenu Čuružani su prepustili terensku inicijativu gostima koji tek u sudijskoj nadoknadi pogotkom Rakića uspeli da izjednače rezultat.

P. Bundalo - S. Simić

Borac - Vinogradar 1:4 (1:1)

RAKOVAC: Igralište Borca, gledalaca 60, sudija: Kizić (Novi Sad), strelci: Perić u 16. (iz penala) za Borac, a Bukvić u 10. (iz penala), Pavlović u 55. Milutinović u 65. i Vladisavljević u 80. minutu za Vinogradar. Žuti kartoni: Perić, Idrizi, Radević (Borac), Perinović, Pavlović, Zarić (Vinogradar).

BORAC: Milanov, Karanović, Perić, Milanov, Labović (Radević), Jovanović, Tomaš, Kesić, Kalabić, Bergić, Idrizi.

VINOGRADAR: N. Elez, Kurešević, Jovanović, Bukvić, Marinović, Predojević, Pavlović, Milutinović (Zarić), Gazivoda (Vladisavljević), S. Elez, Lalović.

Komšije su odigrali dobru utakmicu. U prvom poluvremenu Rakovčani su uspeli da održe ravnoteže, ali u nastavku meča ponestalo im snage i Ledinčani su slavili.

Moskva - Čenej 1:1 (0:1)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde, gledalaca oko 50, sudija: Jovanović (Novi Sad), strelci: Tot u 60. za Moskvu, a Krmenović u 24. minutu za Čenej. Žuti kartoni: Mikan (Moskva), Dragin, Lukić, Kovačević, Kremenović (Čenej).

MOSKVA: Bičkei, Lončar, Ćulibrk, Tomov (Čamyić), Jankov (Novakvoić), Mikan, Manić, Beriša, Tot, Zavarko, Spajić.

ČENEJ: Ivković, Maletić (Rogić), Dragin, Prole, Lukić, Vasić (Krstevski), Stojković, Kovačević, Kremenović, Božić, Radosavljević (Ćurčić).

Po teškom i kišovitom vremeno odigran je solidan meč. Čenejci su u prvom delu bili bolje i poveli preko Predojevića. Međutim, u nastavku fudbaleri Moskve su uspeli da izjednače, a strelac je bio Dalibor Tot.

F. R.

Hajduk (NS) - Miletić 1:4 (0:1)

NOVI SAD: Igralište Borca na Klisi, gledalaca 50, sudija: Milojević (Novi Sad), strelci: Čović u 64. za Hajduk, a Doroslovački u 39. i 73. i Milutinov u 69. i 82. minutu za Miletić. Žuti kartoni: Stojanović, Blagojević, Tadić, Lišić (Hajduk), Limanović (Miletić).

HAJDUK: Stojanović, Efendić, Marković, Popović, Šakoli, Dopuya, Blagojević (Ateljević), Tadić, Bikicki (Stamenković), Lišić (Lazarević), Čokorilo, Danilović, Čović.

MILETIĆ: Perković, Rogić, Spasojević, Limanović (Gelić), Banjac, Doroslovački, Čolić, Josipović, T. Trivunović, Milutinov, D. Trivunović.

Iako su fudbaleri Hajduka silno želeli novu pobedu nisu uspeli protiv iskusnih gostiju iz Mošorina koji su odigrali dobar meč i na kraju ubedljivo slavili.

A. M.

Železničar - Titel 3:0 (2:0)

NOVI SAD: Igralište Železničara, gledalaca 50, sudija: Stanić (Budisava), strelci: Nikšić u 32. Sikinić u 42. i Ćuković u 76. minutu. Žuti kartoni: Nikšić (Železničar), Nikolić, Karataševski (Titel), Crveni kartoni: Nikšić (Železničar), Paunić (Titel).

ŽELEZNIČAR: Bašić, Plavšić, Predojević, Blašćanin, Samaryija, Božić, Dovedan (Ćuković), Sikirić, Nikšić, Bjelović, Pavlović.

TITEL: Đorđević, Petrović, Nikolić, Mladenović, Pap, Sinani, Lisica, N. Karataševski (Paunić), Ružin. J. Karataševski, Pešić.

Dosta lako su fudbaleri Železničara su stigli do pobede protiv oslabljenih fudbaleri iz Titela. Sve je bilo rešeno u prvih 45. minutu kada su Novosađani postigli dva pogotka.

S. P.

Sloga - Obilić 0:2 (0:0)

LOK: Igralište Sloge, gledalaca oko 50, sudija: Akin (Futog), strelci: Vukotić u 58. i Živančev u 86. minutu. Žuti kartoni: Anđelković, Gajić, Tomov (Sloga), LJ. Panić, Đukić (Obilić). Crveni karton: Đukić (Obilić).

SLOGA: Ahmetović, S. Vidić, Anđelković, Anikić (A. Vidić), Mišić, Ćavić, Babić, Milosavljević (Yambas), Gajić, Nenezić, Tomov.

OBILIĆ: Mladenović, Dobrić, J. Panić (Pilipović), B. Panić, S. Dobrić, Đukić, Vukotić, S. Panić, Skeleyija (Živanov), B. Panić, R. Panić.

U komšijskom derbiju slavili su fudbaleri iz Vilova. U prvom delu nije bilo golova, igralo se na sredini terena, a u nastavku fudbaleri Obilića su uspeli da postignu dva gola i tako savladaju ekipu Sloge.

Ž. M.

SirigProleter 5:0 (5:0)

SIRIG: Sportski centar Mika i Miške, gledalaca: 100, sudija: Kaplijev (Novi Sad), strelci: Grlica u 9. i 11, Brežnjak u 23. i 41, Dubravac u 31. minutu.

SIRIG: Vidović, Radosavljević, Vulić, Tanasić, Grujičić, Vukelja, Dubravac, Milovanović, Grlica, Kosić, Brežnjak.

PROLETER: Veber, Erdeljan, Malešević, Jeremić, Adžić, Katana, Vuković, Stevanović, Papić, Nešković, Nikolić. Po oprobanom receptu, goleadom u prvom poluvremenu baš kao nedavno protiv Titela, fudbaleri Siriga, nastavili su pohod ka jesenjoj tituli. Mreža iza leđa Aleksandra Vidovića, ostala je netaknuta i posle 360 minuta, dok su strelci ponovo bili na visini zadatka. Sa po dva gola, istakli su se Srđan Brežnjak i Goran Grlica, dok je dobru formu potvrdio Marko Dubravac. Gosti iz Banoštora nisu bili u kompletnom sastavu, pa im je bilo teško da se suprotstave raspoloženim domaćinima.

M. Men.

Sloga - Obilić 0:2, Borac - Vinogradar 1:4, Moskva - Čenej 1:1,  Hajduk (NS)- Miletić 1:4, Susek - Bačka 0:1, Sirig - Proleter 5:0, Hajduk (Č) - Hajduk (G) 2:2, Železničar - Titel 3:0.

1. Sirig    13     12     0      1      49:2  36

2. Bačka    13     10     3      0      33:5  33

3. Susek    13     10     0      3      46:12        30

4. Miletić 13     8      2      3      36:23        26

5. Hajduk (G)      13     8      2      3      25:15        26

6. Vinogradar   13     7      3      3      46:19        24

7. Proleter       13     7      3      3      32:25        24

8. Hajduk (Č)      13     4      4      5      37:33        16