GRADSKA LIGA NOVOG SADA: Sirižanima jesenje počasti

24.11.2021. 16:06 16:08
Izvor: Dnevnik.rs

Sirig – Miletić 3:0 (1:0)

SIRIG: Sportski centar Mika i Miške, gledalaca: 100, sudija: Kaplijev (Novi Sad), strelci: Rabljenović u 40, Dekić u 70. i Stanković u 88. minutu, žuti kartoni: Radović, Grujičić (Sirig), Spasojević, Rogić (Miletić).

SIRIG: Vidović, Radosavljević (Galić), Radović (Vulić), Tanasić Vukelja, Grujičić, Dubravac (Dekić), Milovanović, Kosić, Rabljenović (Stanković), Brežnjak.

MILETIĆ: Petković, Spasojević, Bačikić, M. Trivunović, N. Trivunović, Slavnić, Doroslovački, Čolić, Banjac, Janković, Rogić. Sirižani su ugrabili jesenje lovorike i uspešno prešli pola puta ka cilju – povratku u Novosadsku ligu. Gosti iz Mošorina, iako su doputovali sa 11 igrača, pružili su dobar otpor i tek u finišu su dva puta potpisali kapitulaciju. Pre toga, domaćini su imali minimalno vođstvo, obezbeđeno pred odlazak na odmor, kada je slobodan udarac izveo Milorad Kosić, a Vladimir Rabljenović dodirnuo loptu na putu ka mreži. Izmene su ulile dodatnu energiju, pa su Dekić i Stanković, u poslednjih dvadeset minuta, potvrdili pobedu.

M. Men.

Susek - Čenej 7:0 (2:0)

SUSEK: Igralište Suseka, gledalaca 60, sudija: Kurtiši (Novi Sad), strelci: Stojanović u 16. i 71. Celin u 39. i 76. Vujasinović u 56. i 60. i Mrvičin u 81. minutu.

SUSEK: Dragić, Kuzmanović, Krstić, Mrvičin, Rapić, Stojanović, Živanović (Šovljanski), Starčević (Nićetić), Vujasinović, Celin, Šodić.

ČENEJ: Ivković, Ćurčić, Dragin, Prole (Vilotijević), Rogić, Paulinji (Kovačević), Radosavljević, Vozar, Božić, Milošev, Dakić.

Susečani su lako bez problema savladali ekipu Čeneja i tako ostali u trci za prvo mesto u Gradskoj ligi Novi Sad. Istina, tek u finišu prvog dela susreta uspeli su da slome otpor gostiju kada je iskusni Celin u 39. minutu posle gužve postigao pogodak.

B. St.

Titel - Hajduk (G) 1:2 (1:0)

TITEL: Igralište u Spoptskom centru, gledalaca 100, sudija: Vlajić (Novi Sad), strelci: Pešić u 17. za Titel, a Radaković u 62. i Cvetković u 82. minutu za Hajduk.

TITEL: Major 7, Petrović 8, Nikolić 7( N. Karataševski), Fodor 8, Pap 7, Sinani 7, Mladenović 7, Ružin 7 (Lisica-), J. Karataševski 7, Pešić 8, Ćirko 7 (Milojković).

HAJDUK: Radaković 8, B. Smiljanić 7 (Milenković), D. Smiljanić 7, B. Ilić 7, Rakić 7, M. Ilić 7(Vasić 7),  Cvetković 8, Jovanović 7, Tošić 7, Galić 8, Radaković 8.

Prvo poluvreme je pripalo domaćim fudbalerima , a strelac gola je bio Pešić koji je pogodio mrežu iz slobodnog udarca.

U nastavku su bili bolji gosti. Izjednačio je Radaković glavom posle kornera, a konačan rezultat postavio je Cvetković posle gužve u šesnaestercu. Pogodio je gornji levi ugao i doneo veliko slavlje gostima koji su imali i veliku podršku sa tribina.

Ž. Marković

Borac (R) - Obilić 4:1 (1:0)

RAKOVAC: Igralište Borca, gledalaca 30, sudija: Jovanović (Novi Sad), strelci: Perić u 12. 51. (iz penala) i 73. i Karanović u 56. za Borac, a Skeleyić u 76. minutu za Obilić. Žuti kartoni: Krnjić, Crnčević (Borac), Dobrić, Skeleyić (Obilić).

BORAC: Bešlin, Radičević, Drinić, Milanov, Krnjajić, Bergić, Bursać, Karanović, Stepanov (Crnčević), Perić, Idrizi.

OBILIĆ: Mladenović, D. Dobrić, J. Panić, S. Dobrić, Đukić (Živančev), Vukotić, S. Panić (Filipović), Skenyić, B. Panić, M. Panić, R. Panić.

Rakovčani su na oproštaju odigrali solidan meč i zabeležili pobedu, a istakao se Dejan Perić koji je postigao tri pogotka, prvi već u 12. minutu kada je odmerenim udarcem savladao Mladenović, a u nastavku se još dva puta upisao u listu strelaca.

B. St.

Hajduk (NS) - Vinogradar 1:3 (0:2)

NOVI SAD: Igralište Borca na Klisi, gledalaca 100, sudija: Akin (Futog), strelci: Bajinica u 61. za Hajduk, a Elez u 20. i 76. i Kurešević u 63. minutu za Vinogradar. Žuti kartoni: Dubak, Lazarević, Popović (Hajduk).

HAJDUK: Stojanović, Bajalica, Efendić, Dubak (Yafoli), Mirković, Lazarević, Šakoli, Blagojević, Bikicki (Danilović), Čokorilo (Popović), Čović.

VINOGRADAR: N. Elez, Kurešević (Lukić), Jovanović, Stevanović (Milutinović), Topalović, Predojević, Pavlović, S. Elez, Gazivoda, Bukvić, Perinović.

U finišu sezone fudbalei iz Ledinaca igraju odlično, nanizali nekoliko pobeda i približili se vrhu tabele. Fudbaleri Hajduka su pokušavali sa pariraju gostima, međutim kada je Stefan Elez postigao i treći pogodak za goste bilo je očigledno da će Ledinčani slaviti.

A. M.

Železničar - Proleter 1:0 (0:0 prekinuto u 85. minutu)

NOVI SAD: Igralište Železničara, gledalaca 30, sudija: Petrović (Novi Sad), strelac: Marešćuk u 78. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Božić, Marešćuk (Železničar), Čović i Maliyan (Proleter).

ŽELEZNIČAR: Bašić, N. Plavšić, Predojević, Blašćanin (Ćuković), Božić, Radović, Vulević, Marešćuk, Sikirić, Nikšić, Bjelović.

PROLETER: Veber, Malešević, Ayić, Papić, Petrović, Vukotić, Katona, Nešković, Čović, Maliyan.

Fudbaleri Proletera stignu su samo sa desetoricom fudbalera i u većem delu meča uspešno su se branili. Činilo se da će možda i osvojiti bod, međutim, u 78. minutu sudija Petrović je dosudio je sporan  penal za domaće, a Marešćuk je kaznu pretvorio u pogodak. U finišu meča za samo nekoliko minuta povredila su se četiri igrača pa je susret prekinut.

S. P.

Moskva - Sloga 1:0 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde, gledalaca 30, sudije: Milojević (Novi Sad), strelac: Mikan u 58. minutu (iz penala). Žuti kartoni: Kovač i Mikan (Moskva), Kokanović, Vidić (Sloga). Crveni karton: Kovač (Moskva), Kokanović, Anikić (Sloga).

MOSKVA: Bičkai, Lončar, Ćulibrk, Tomov, Kovač, Stanić (Jankov), Mikan, Beriša (Đurković), Tot, Zavarko, Spajić.

SLOGA: Kokanović, Nedić (Milosavljević), Vidić, Jojard (Anikić), Madžar (Muči), Mišić, Čović, Vidić (Mišić), Babić, Gajić, Tomov.

U nervoznoj utakmica Moskva je savladala Slogu i to pogotkom Dragana Mikana sa bele tačke. Iako utakmica timova iz donjeg dela tabele nije predstavljala neki važniji okršaj, ipak igrači su ispoljili dosta nediscipline pa je sudija zbog prigovora mora da isključi čak tri igrača. Interesantno da se sve događalo pred kraj meča kada su Ločani pokušavali da izjednače rezultat.

L. Z.

Borac - Obilić 4:1, Moskva - Sloga 1:0, Hajduk - Vinogradar 1:3, Susek - Čenej 7:0, Sirig - Miletić 3:0, Hajduk (Č) - Bačka 0:3, Železničar - Proleter 3:0, Titel - Hajduk (G) 1:2.

1. Sirig    15     13     0      2      52:4  39

2. Bačka    15     12     3      0      38:5  39

3. Susek    15     12     0      3      58:13        36

4. Vinogradar   15     9      3      3      51:20        30

5. Hajduk (G)      15     9      2      4      27:17        29

6. Proleter       15     8      3      4      36:29        27

7. Miletić 15     8      2      5      37:31        26

8. Železnič.     15     6      3      6      17:18        21