GRADSKA LIGA NOVOG SADA Sirižani overili prvo mesto

21.06.2022. 10:13 10:17
Izvor: M. Menićanin

Sirig – Bačka 3:1 (0:0)

SIRIG: Sportski centar Mika i Miške, gledalaca: 500. sudija: Čurčić (Titel), strelci: Grujičić u 61, Vukelja u 73. i Vasić u 76. za Sirig, Trifunović u 57. minutu za Bačku, žuti kartoni: Tanasić, Grujičić (Sirig), Sofranin, Trifunović, Zeljug, Ristivojević, Leđanac (Bačka).

SIRIG: Vidović 7, Radić 7, B. Brežnjak 7 (od 88. Vulić - ), Tanasić 7,5, Vasić 8, Grujičić 7,5 (od 67. Rabljenović - ), Dekić 7 (od 62. Marjanov 7,5), Vukelja 8, Kosić 8, Vujanović 7 (od 88. M. Kojović - ), Ružin 7 (od 88. S. Brežnjak - ).

BAČKA: Mandić 6, Ristivojević 6 (od 80. Brmbota - ), Pavlov 6, Zeljug 6 (od 46. Šarić 6), Đaković 6,5, Milić 6,5, Plavšić 7, Todorović 6 (od 63. Pavlov - ), Leđanac 7, Sofranin 6,5 (od 63. Rokvić - ), Trifunović 7,5.

Sirižani su u derbiju kola, upisali četrnaestu prolećnu pobedu, čime su udarili pečat na prvo mesto, nanevši gostima iz Begeča prvi ovosezonski poraz.

Prvo poluvreme, bilo je skromnog sadržaja, sa dosta prekršaja, kojima su prekidane akcije. Najbliži pogotku bio je levi bek Rajko Pavlov, ali umesto mreže domaćina, u 29. minutu, pogodio je prečku.  Igra je dobila na dinamici, posle vođstva Bačke, sa potpisom najboljeg strelca Marka Trifunovića, uz izvrsnu asistenciju kapitena Nikole Leđanca.  Odgovor lidera se nije dugo čekao. Slabu reakciju odbrane, kaznio je Marko Grujičić, sa linije je ubacio loptu u mrežu – 1:1. Kao osice, Sirižani su se razleteli po terenu, pri čemu je trener Aleksandar Miljković povukao dobar potez ubacivanjem Aleksandra Marjanova, asistenta kod majstorije Ljubiše Vukelje – 2:1. Nekadašnji internacionalac, udarcem glavom, poslao je loptu tamo gde je bila neuhvatljiva za golmana Uroša Mandića,  a četvrti pogodak postigao je Duško Vasić.

M. Menićanin

Moskva - Vinogradar 4:4 (1:2)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde na Vidovdanskom naselju, gledalaca 80, sudija: Lukić (Novi Sad), strelci: Tot u 45. Mikan u 47. Leković u 57. i 61. za Moskvu, a Milosavljević u 34. Lalović u 37. Pavlović u 49. i Perinović u 75. minutu za Vinogradar. Žuti kartoni: Jankov (Moskva), Ćelić (Vinogradar).

MOSKVA: Lončar, Miljević, Đurović, Leković, Pavlović, Novaković (Rogović), Mikan, Jankov, Beriša, Tot, Spajić.

VINOGRADAR: N. Elez, Kurešević, S. Elez, Šebez, Bukvić, Predojević (Popović), Pavlović, Lalović, Milosavljević, Ćelić, Gazivoda (Perinović).

Odigrali su zanimljivu utkamicu fudbaleri Moskva i Vinogradara gotovo prijateljski, pa nije ni čudo što je rezultat nerešen.

Hajduk (NS) - Čenej 4:1 (2:0)

NOVI SAD: Igralište Borca na Klisi, gledalaca 50, sudija: Paštar (Veternik), strelci: Šakoli u 30. i 91. i Blagojević u 36. i 75. za Hajduk, a Kremenović u 86. minutu za Čenej.

HAJDUK: Lišić, Malešević, Džafoli, Mirković, Šakoli, Dopudža, Blagojević, Salihu (Pireva), Lukić, Stamenković, Čović.

ČENEJ: Dakić, Rogić, Plavšić, Brzak, Dragin, Salonski, Stojković, Milošević, Kremenović, Vozar (Vilotijević), Krstevski.

Mladi fudbaleri Hajduka uspeli su da savladaju ekipi Čeneja koja je stigla desetkovana na Klisu.

Železničar - Hajduk (G) 0:0

NOVI SAD: Igralište Železničara, gledalaca 50, sudija: Milojević (Novi Sad). Žuti karton: Jovanović (Hajduk). Crveni karton: Predojević (Železničar).

ŽELEZNIČAR: Srdanović, Plavšić, Kiš, Vulević, Samardžija (Blašćanin), Radović, Sikirić, Marović (Božić), Predojević, Bulatović.

HAJDUK: Radaković, Smiljanić, B. Ilić, Rakić, M. Ilić, Cvetković, Jovanović, Tošić, Golić, Radaković (D. Ćurčić), M. Ćurčić (Nikolić).

Titel - Obilić 2:1 (0:0)

TITEL: Sportski centar, gledalaca oko 1500, sudija: Nikolić (Novi Sad), , strelci: Petrović u 78. Pešić u 80. za Titel, a S. Panić u 55. minutu za Obilić.

TITEL: Đuričić 7, Mračajac 8, Pap 7, Paunić 7, Sinani 7, Milojković 7( Ćirko 7), Fodor 8, Babić 8, Mladenović 7(Đukić 7), Petrović 8 (Đorđević), Pešić 8(Lisica).

OBILIĆ: Mladenović (Dobrić 8), LJ. Panić 7, B. Panić 6, Dobrić 6, Vukotić 6, S. Panić 7, Skeledžić 7, M. Panić, R. Panić 6, Milanković 6, Novaković 6.