Gradska liga Novog Sada: Rakovčani preokretom do bodova

14.09.2021. 11:01 11:02

Borac - Hajduk (Č) 3:2 (0:1)

RAKOVAC: Igralište Borca, gledalaca 50, sudija: Milojević (Bukovac), strelci: Perić u 60. (iz penala), Idrizi u 72. i M. Jovanović u 86. za Borac, a Lazić u 25. i 50. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Perić, Krnjić (Borac), Petrić, Markov (Hajduk).

BORAC: Milanov 7, Vasiljević 6 (O. Jovanović 7), Karanović 7 (Stepanov 6), Milanov 7, M. Jovanović 8, Kesić 6 (Bursać 7), Tamaš 6, Milanov 6 (Krnić 6), Idrizi 8, Bešlin 7.

HAJDUK: Nikolić 6, Drančić 6, R. Samolovac 6 (Milanovanov 6), Lazić 8, Petrić 7, Marković 6, Rosić 7, Mitrović 6 (Popović 6), Tegeltija 7 (Topić 6), Markov 7, B. Samolovac 6 (Delić 6).

Fudbalere Borca nije zbunilo ni vođstvo Čuružana, već su nastavili sa igrom, pojačali su tempo, potogovo u finišu utakmice što im se isplatilo. Uspeli su da preokrenu rezultat.

Fudbaleri Hajduka i te kako imaju za čim da žale jer su prvo poluvreme odigrali odlično. U drugom delu domaća ekipa stvara šanse i preokreće rezultat u svoju korist. Takođe treba istaći i mladu sudijsku trojku na čelu sa Milojevićem.

B. Starčević

Sloga - Železničar 1:0 (1:0)

LOK: Igralište Sloge, gledalaca 100, sudija: Veselinović (Novi Sad), strelac: Gajić u 39. minutu. Žuti kartoni: Jojard, S. Mišić (Sloga). Crveni kartoni: Muči i M. Mišić (Sloga).

SLOGA: Kokanović, Jojard, Vidić, Džambas (Čanji). S. Mišić, Muči (Babić), Čavić (Nenadić), M. Mišić, Vidić (Milosavljević), Gajić, Tomov.

ŽELEZNIČAR: Balaščanin, Plavšić, Predojević, Ćuković, Samardžija, Božić (Bjeković), Radović, Škorić, Nikolić, Kiš, Delić.

Posle dobre igre fudbaleri Sloge uspeli su da savladaju Železničara iz Novog Sada.

Jedini gol je postigao Stefan Gajić pre kraj prvo dela. U drugom delu Novosađani su bili bolji ali nisu uspeli da pogode mrežu.

Pred kraj utakmice Ločani su ostali sa devetoricom igrača, ali su uspeli da sačuvaju vođstvo.

Moskva - Sirig 0:11 (0:5)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde, gledalaca oko 50, sudija: Marinković (Novi Sad), strelci: Kojović u 4. i 35. Vukelja u 11. i 38. Dubravac u 44. Galić u 51. Vasić u 54. Grica u 63. Tanasić u 71. Dekić u 75. i Vulić u 84. minutu.

MOSKVA: Bičkei, Lončar (Milešev), Novaković, Đurković, Ćulibrk, Tomov, Stanić, Mikan, Karakaš, Beriša, Tot.

SIRIG: Kizić, Radosavljević, Vasić (Grica), Tanasić, Ivković (Galić), Grujičić (Brežnjak), Kojović, Dekić, Milovanović, Vukelja (Vulić), Dubravac (Stanković).

Sirižani su lako pobedili mladu ekipu Moskve i najavili da će se ekspresno vratiti u Novosadsku ligu.

Hajduk (NS) - Susek 3:2 (1:1)

NOVI SAD: Igralište Borca, gledalaca oko 100, sudija: Lojanica (Budisava), strelci: Čović u 37. Šakoli u 62. i Kosec u 85. za Hajduk, a Mrvičin u 15. Blagojević u 74. minutu za Susek. Žuti kartoni:Efendžić, Blagojević, Kosec (Hajduk), Stojanović, Kuzmanović, Rankov (Susek).

HAJDUK: Mlađan, Baljinica (Bikicki), Krasnići, Efendić, Popović (Mirković), Šakoli, Dopudža, Blagojević, Kosec, Laluja, Čović (Bakić).

SUSEK: Dragić, Krstić, Šovljanski, Mrvičin, Rapić, Stojanović, Kuzmanović, Vujasinović, Celin (Živanović), Rankov (Blagojević).

Susečani su dva puta vodili, ali mladi fudbaleri Hajduka uspeli su da stignu vođstvo iskusnijih gostiju i u finišu utakmice lepim pogotkom Stefana Koseca stignu do neočekivane pobede.

Bačka - Obilić 1:0 (0:0)

BEGEČ: Igralište Bačke, gledalaca 100, sduija: Kapiljev (Novi Sad), strelac: Sofranin u 90. minutu (iz penala).

BAČKA: Nikolić, Slepčev, Sukara, Šarić, Đaković, Rokvić, Pavlov, Stepanović, Sofranin, Trifunović, Siriški.

OBILIĆ: Mladenović, Dobrić (Živančev), Boj. Panić, Dobrić, Đukić (Drinić), Vukčević, S. Panić, Lazarčev (R. Panić), Boš. Panić, M. Panić (Firić).

Kada su svi očekivali da će se utakmica završiti bez golova Nikola Sofranin je uspeo da sa bele tačke savlada golmana gostiju Mladenovića i donese Begečanima tri boda.

Čenej - Hajduk (G) 0:2 (0:1)

ČENEJ: Igralište Čeneja, gledalaca oko 100, sudija: Ujpal (Futog), strelci: Radaković u 14. (iz penala) i Tošić u 76. minutu. Žuti kartoni: Kovačević, Kremenović, Salonski i Vilotijević (Čenej), Smiljanić (Hajduk).

ČENEJ: Ivković, Ćurčić, Rogić, Lukić, Vasić (Radosavljević), Kovačević (Krstevski), Stojković, Vozar (Božić), Kremenović, Salonski (Jaćimovski), Dragin.

HAJDUK: Josimov, B. Smiljanić, D. Smiljanić, B. Ilić (Mindić), Rakić, M. Ilić, Cvetković (Milenković), Tošić, Golić, Radaković, Vasić (Ćurčić).

Gardinovčani su iznenadili Čenejce i uspeli da ih savladaju. Bilo je to dosta uzbudljiva utkamica, ali ne i lepa. Pokušali su domaći fudbaleri posle vođstva gostiju da preokrenu rezultat, ali nisu uspeli jer je golman gostiju Josimov branio odlično.

Vinogradar - Titel 6:0 (3:0)

LEDINCI: Igralište Vinogradara, gledalaca oko 100, sudija: Grmuša (Novi Sad). Strelci: Milosavljević u 23. 45. i u 89. Gazivoda u 43. i 50. S. Elez u 68. minutu.

VINOGRADAR: N. Elez, Kurešević, Jovanović, Šebez, Bukvić, Lukić, Lalović, S. Elez, Gazivoda, Predojević, Milosavljević.

TITEL: Major, Ćirko, Fodor, Čavić, Babić, Lisica, J. Karataševski, Petrović, Sinani, Paunić, N. Karateševski.

Posle slabog starta i nekoliko poraza Ledinčani su najzad zaigrali kako treba i do vrha su napunili mreže Titeljana.

Samo je u prvih dvadesetak minuta bilo dileme, a kada su domaći postigli vodeći gol raspala se igra gostiju i na kraju primili su čak šest pogodaka.

B. St.

Miletić - Proleter 2:2 (0:1)

MOŠORIN: Igralište Miletića, gledalaca 150, sudija: Kizić (Novi Sad). Strelci: Limanović u 75. i Milutinov u 81. za Miletić, a Rašiovan u 7. i Prolić u 92. minutu za Proleter. Žuti kartoni: Limanović i T. Trivunović (Miletić), a Prolić (Proleter).

MILETIĆ: Petković, Rogić (D. Trivunović), Spasojević, Limanović, T. Trivunović, Banjac, Gelić (Milutinov), Doroslovački (Bačikić), Janković, Josipović, N. Trivunović.

PROLETER: Veber, Vukotić, Malešević, Papić, Petrović, Rašiovan, Adžić, Prolić, Stevanović, Čović, Malidža.

Iskusni gosti su poveli već u 7. minut preko Aurelija Rašiovana i dugo su čuvali tu prednost. Međutim u finišu utakmice prvo je Limanović uspeo da izjednači rezultat, a potom je pogodio i rezervista Milutinović.

Kada se sudija Kizić pripremao da odsvira kraj utakmice Marko Prolić je izjednačio rezultat što je i najpravedniji ishod meča.       Ž. M.

Bačka - Obilić 1:0, Miletić - Proleter 2:2, Čenej - Hajduk (G) 0:2, Vinogradar - Titel 6:0, Sloga - Železničar 1:0, Borac - Hajduk (Č) 3:2, Moskva - Sirig 0:11, Hajduk - Susek 3:2.

1. Sirig    5      5      0      0      23:0  15

2. Bačka    5      4      1      0      13:2  13

3. Susek    5      4      0      1      27:4  12

4. Hajduk (G)      5      3      1      1      8:5    10

5. Proleter       5      2      3      0      12:4  9

6. Miletić 5      2      2      1      12:6  8

7. Vinogradar    5      2      1      2      9:10  7

8. Hajduk   5      2      1      2      9:11  7