Gradska liga Novog Sada: Mošorinci čuvaju vrh

16.03.2021. 16:20 16:27
Izvor: Privatna arhiva/Ekipa Miletića iz Mošorina

Sloga - Miletić 0:3 (0:2)

LOK: Igralište na Sigetu, sudija Kizić (Novi Sad), strelci: M. Pavlović u 9, N. Pavlović u 25.  i M. Lišić u 85 minutu. Žuti karton: M. Pavlović (Miletić).

SLOGA: Kokanović 6, Šereš 6, Kuzmanović 6, Jojart 6, L. Yambas 6, Vasić 6, Anikić 6 (Milojević), S. Vidić 6, A. Vidić 6, Gajić 6, S. Džambas 6.

MILETIĆ: Slavnić 7, Rogić 7, Golić 7 (G. Đurić), Banjac 7 (Čolić), Janković 7, Gelić 7 (Kalaković), M. Pavlović 7 (M. Lišić), Pavkov 7, Trkulja 7, Spasojević 7, N. Pavlović 7.

Sigurnom igrom fudbaleri Miletića osvojili su tri  nova boda. Najlepši momenat na utakmici je drugi pogodak gostiju koji je posle odličnog prodora Gelića postigao  Nemanja Pavlović.

Ž. Marković

Borac (NS) - Borac (R) 1:0 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Borca, sudija: Spasojević (Novi Sad), strelac: Jašović u 35. minutu. Žuti kartoni: Vučković (Borac, NS), Petrić, Vojnović, Stepanov, Idrizi (Borac, R).

BORAC (NS): Pelegrin, Vučković, Kažić, Bajić, Jašović, Milanović (Đaković), Popović, Perišić, Srdanović (Cvetićanin), Milojević, Đorđijevski (Milutinović).

BORAC (R): Milanov, Verkić, Perić (Karanović), Jovanović, Labović, Stepanov (Vasiljević), Miljković, Krnjić (Kvrgić), Stepanov, Vojinović, Idrizi.

Na premijeri na Klisi fudbaleri Borca slatkim minimalcem otpočeli su borbu za viši rang. Namerili su se na solidnu ekipu trenera Vojka Perišića, koja se znalački branila, a iz kontranapada opasno je pokušavala da ugrozi gol Pelegrina.

Koban po Rakovčane bio je najiskusni u redovima domaćih Boban Jašović. Uspeo je da pronađe put ka mreži, što se ispostavilo da je bio i gol vredan pobede na premijeri.

M. Po.

Moskva - Železničar 0:1 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde, sudija: Grgurić (Novi Sad), strelac: Nikšić u 84. (iz penala) minutu. Žuti kartoni: Čović, Rodić, Kalaba, Lepčević, Amvruš (Moskva), Nikšić, Blaščanin (Železničar).

MOSKVA: Bičkaji, Kalaba, Božić, Miljić, Stupar, Čović (Đurković), Kremenović, Radosavac (Ambruš), Rodić (Lepčević), Tot, Lato (Čamčić).

ŽELEZNIČAR: Bašić, Plaviš, Laušević, Radulović, Kiš, Nikšić, Amanović, Blaščanin, Marešćuk, Muždeka.

Fudbaleri Moskve doživeli su protiv ekipe Železničara hladan tuš. Izgubili su minimalnim rezultatom. Jedini pogodak postignut je s bele tačke, a strelac je bio Bakir Nikšić.

Iako sa desetoricom igrača u protokolu gosti su znalački odbijali sve napade domaćina koji je preterano žurio.

M. Po.

Čenej - Hajduk (G) 0:0

ČENEJ: Igralište Čeneja, sudija: Marijanac (Rakovac). Žuti kartoni: Salonski, Maletić (Čenej).

ČENEJ: Kostić, Ćurčić, Dragin, Prole (Paulinji), Lukić, Milošev (Čović), Stojković, Vilotijević (Maletić), Krstić (Ivković), Salonski, Vasić.

HAJDUK: Radaković, Jovanović (Nikolić), D. Smiljanić, B. Ilić, B. Smiljanić, J. Radaković, Cvetković, M. Ilić, Toišć, Milenković (V. Ilić), Galić).

Domaći su od prvog minuta krenuli agresivno, ali nisu uspeli da iz dva povoljne prilike krunišu terensku inicijativu. Kiša je u nastavku bila protivnik za obe ekipe, pa se igra odvijala između dva šesnaesterca bez izglednih prilika.

M. Po.

Hajduk - Proleter 1:4, Borac (NS) - Borac (P) 1:0, Sloga - Miletić 0:3, Slanobarac - Dinamo 2:6, Obilić - Vinogradar 0:3, Moskva - Železničar 0:1, Čenej - Hajduk (G) 0:0.

1. Miletić        14     11     1      2      57:12        34

2. Dinamo  14     11     1      2      48:14        34

3. Vinogradar   14     10     3      1      45:10        33

4. Borac (NS)    14     10     2      2      37:11        32

5. Proleter       14     10     1      3      45:22        31

6. Borac (P)      14     8      1      5      36:17        25

7. Hajduk (G)      14     7      2      5      22:18        23

8. Obilić  14     6      3      5      17:16        21