Gradska liga Novog Sada: Marjanov čuva lidera

22.03.2022. 11:08 11:09
Izvor: Ekipa Siriga

Vodeći tim na tabeli, startovao je pobedom i najbližem pratiocu umakao dva boda.

SirigČenej 1:0 (1:0)

SIRIG: Sportski centar Mika i Miške, gledalaca: 100, sudija: Kizić (Novi Sad), strelac: Marjanov u 43. minutu, žuti kartoni: Milošev, Ćurčić (Čenej).

SIRIG: Vidović, Radosavljević (Vulić), B. Brežnjak, Tanasić, Ivković, Vasić (Kojović), Dekić, Vukelja, Marjanov, Rabljenović (Kosić), S. Brežnjak (Ružin).

ČENEJ: Mirkov, Ćurčić, Rogić, Dragin, Maletić (Plavšić), Salonski, Stojković, Despi (Paulinji), Kremenović, Milošev, Vozar (Senderak).

Čenej je bio tvrd orah, namučio je komšije, ali favorizovani domaćin je opravdao ulogu favorita.  Pred odlazak na odmor, nekadašnji internacionalac Ljubiša Vukelja je izgradio prostor za asistenciju, dok je novajlija Aleksandar Marjanov odlično reagovao pred golom gostiju i upisao prvenac.

M. Men.

Hajduk (Č) - Miletić 4:0 (4:0)

ČURUG: Igralište Hajduka, gledalaca 150, sudija: Kurtiši (Novi Sad), strelci: Markov u 5. 29. i 35. i Topić u 15. minutu. Žuti kartoni: Mitrović (Hajduk), Simić, Spasojević, Josipović (Miletić).

HAJDUK: Nikolić, Topić (Vujičić), Brančić (Pavlov), Marković, Lazić, Petrić, Mitrović (Delić), Rosić, Srećkov (Radulović), Markov, Tegeltija.

MILETIĆ: Petković, M. Trivunović, Rogić, Bačekić, Simić, Radić (G. Trivunović), Kozarev (Čolić), Spasojević, Slavnić, Pešić, Josipović (Tešić).

U komšijskom derbiju Čuružani pod vođstvom novog trenera Neše Babića u došli do sigurne pobede. Sve je bilo rešeno u prvom delu kada je postignuto tri pogodaka. Naročito je bio raspoložen Dragan Markov koji je postigao tri pogotka.

M. Bundalo

Obilić - Hajduk (G) 0:2 (0:0)

VILOVO:  Igralište Obilića, gledalaca 100, sudija: Pantić(Novi Sad). Strelci Radaković u 57 (iz jedanaesterca) i Petković u 87. minutu.  Žuti kartoni: Dobrić, Firić (Obilić) a Ilić, Golić i Ćurčić (Hajduk).

OBILIĆ: Mladenović 8, LJ. Panić 7, B. Panić 6( od 35. Novaković), Dobrić 7, Vukotić 7, S. Panić 7, B. Panić 6, M. Panić 6, (od 84. Đukić) Firić 7, R. Panić 6, Milanković 6.

HAJDUK: Josimov 7, B. Smiljanić 7 ( od 73. Petković 7 ), Ilić 7, Rakić 7, Zeljković 7, Cvetković 7, Jovanović 8( od 88. Čurić), Golić 8 (od 88. Stojanović), Radaković 8, Ćurčić 8, Nikolić 8 (od 78. D. Smiljanić 7).

Prvo poluvreme proteklo je u izjednačenoj igri gde su domaći uspešno parirali gostima koji nisu uspeli da stvore ozbiljniju šansu pred raspoloženim golmanom Mladenovićem. U nastavku utakmice igrači Hajduka dolšli su do  igre i iz jednog takvog napada posle prekršaja nad Jovanovićem, kazneni udarac uspešno realizovao Radaković. Nedugo zatim ponovo jedanaesterac u 78. minutu za Hajduk, međutim Mladenović brani udarac Radakovića.

Konačan rezultat postigao je Dragan Petković prvim golom u dresu Hajduka.

S. Simić

Železničar - Bačka (B) 0:0

BEGEČ: Igralište Bačke, gledalaca 50, sudija: Akin (Futog). Žuti kartoni: Marešćuk, Nikšić (Železničar), Sukara (Bačka).

ŽELEZNIČAR: Srdanović, Plavšić, Predojević, Ćuković, Samardžija, Božić, Marešćuk, Radović, Sikinić (Stojković), Nikšić, Delić.

BAČKA: Mandić, Brnbota (Slepčev), R. Pavlov (Sukara), Milić, Đaković, Rokvić (Todorović), Ristivojević (N. Pavlov), Plavšić (Bubulj), Leđanac, Sofranin, Trifunović.

Umesto na igralištu Železničara Novosađani su bili domaćini u Begeču, a izgleda da im teren Bačke nije baš prijalo, gde se igralo dosta slabo i na kraju mreže su ostale prazne.

Z. K.

Susek - Vinogradar 2:0 (0:0)

SUSEK: Igralište Suseka, gledalaca 200, sudija: Grgurević (Petrovaradin), strelci: Bakoš u 81. i 91. minutu. Žuti kartoni: Stojanović (Susek), Stevanović, Relić (Vinogradar).

SUSEK: Brojčin, Ikonić, Tomić, Mrvičin, Rapić, Stojanović, Šovljanski (Živanović), Starčević, Vujasinović (Šodić), Celin (Rankov), Bakoš (Podnar).

VINOGRADAR: Kurešević, Mitić, Božin, Stevanović, Šebez, Relić, Pavlović, Elez, Rac (Stojanović), Bukvić (Topalović), Perinović (Đaković).

Komšijski derbi je privukao više od 200 gledalaca koji su gledali zanimljivu utkamici i na kraju su slavili Susečani. Doduše i Vinogradar je imao prilike ali ih nije iskoristio. Kada se očekivalo da će se susret završiti bez pogodaka, na scenu je stubio Vladimir Bakoš i sa dva pogodaka rešio sve dileme.

B. S.

Hajduk (NS) - Sloga 7:1 (2:1)

NOVI SAD: Igralište Borca na Klisi, gledalaca 100, sudija: Stojšić (Novi Sad), strelci: Bakić u 9. Čokorilo u 18. 53. 63. Krasnići u 56. Danilović u 84. i Kosec u 88. za Hajduk, a Muči u 35. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Danilović (Hajduk), Vidić, Muči (Sloga).

HAJDUK: Stojanović, Krasnići, Popović (Stamenković), Mirković (Petković), Šakoli, Blagojević, Kosec, Laluja (Danilović), Bakić (Lukić), Čokorilo (Popović).

SLOGA: Jovin, Jojard, A. Vidić (Madžar), S. Mišić (Lukić), M. Mišić, S. Vidić, Muči, Ahmetović, Gajić, N. Vidić (Milosavljević), Rončević.

Fudbaleri Hajduka lako su pobedili Ločane. Doduše imali su snage gosti su odolevali, ali u nastavku meča nestalo im je snage pa su Novosađani stigli do ubedljive pobede, a istakao se Čokorilo koji je postigao tri pogotka.

R. A.

Moskva - Borac 0:2 (0:1)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde, gledalaca 50, sudija: Paštar (Veternik), strelci: Milošević u 24. i Kuzmanović u 94. minutu. Žuti kartoni: Spajić (Moskva), Nedeljković (Borac).

MOSKVA: Bičkeji, Kažić, Zavarko, Novaković (Tomov), Mikan, Leković (Čamidžić), Rogović, Beriša (Đurković), Tot, Vasić (Čavić), Spajić.

BORAC: S. Milanov, Begić, Nedeljković, A. Milanov, Popović, Kalebić (Kuzmanović), Tomaš (Stepanov), Milošević, Perić, Miljković, Dimić.

Rakovčani su uspeli u Novom Sadu da opsvoje sva tri boda. Doduše, je ekipa Moskve imala prilike, ali ih nije iskoristila. Igralo se  dosta žustro, gosti su poveli preko Miloševića u prvom delu, a nastojanje domaćih fudbalera da izjednače nije uspelo. U nadoknadi posle kontre Rakovčani su postigli drugi pogodak i potvrdili pobedu.

V. J.

Titel - Proleter 0:5 (0:3)

TITEL: Igralište u Sportskom centru, sudija : Vlajić (Novi Sad), strelci : Pešić u 15.( autogol), Petrović u 19. i 25. Lukaja u 61. i  Rašiovan u 86. minutu.

TITEL: Major 6, Pap ( Milojković 6), Paunić 7, Babić 7, Sinani 7, Petrović 7, Karataševski 7, Pešić 7, Nikolić 6 ( Đukić), Mladenović 6 ( N. Karataševski 7), Miškić 6,

PROLETER: Veber -, Vukotić 7( Vuković), Nešković 7, Jeremić 7 ( Katana), Adžić 7 (Stevanović), Papić 7, Blagojević 7, Rašiovan 9, Lukaja 8, Petrović 8, Krstić 7

Slabu igru u prekidu igre domaće ekipe gosti su iskoristili i postigli  tri pogotka posle nabačnih lopti. Titeljani nisu uspeli da ozbiljnije priprete. Lukaja je iskoristio dobar kontranapad i povisio rezultat a konačnan rezultat postavio je najbolji igrač utakmice Aurelije Rašiovan posle solo prodora i efektne realizacije.

Ž. Marković

Rezultati:

Obilić - Hajduk (G) 0:2, Titel - Proleter 0:5, Železničar - Bačka 0:0, Hajduk (Č) - Miletić 4:0, Sirig - Čenej 1:0, Susek - Vinogradar 2:0, Hajduk (NS)- Sloga 7:1, Moskva - Borac 0:2.