Gradska liga Novog Sada: Čenejci odoleli u Gardinovcima

20.04.2022. 11:14 11:15
Izvor: Dnevnik.rs

Domaća ekipa od samog početka utakmice stvarala je prilike koje nisu donele očekivano vođstvo.

Hajduk (G) - Čenej  1:1 (0:0)

GARDINOVCI: Igralište Hajduka,  gledalaca 100, sudija Kizić (Novi Sad). Strelci: Stojanović u 83. za Hajduk, a Rogić u 79. minutu za Čenej. Žuti karton: Maletić (Čenej).

HAJDUK: M. Radaković 8, B. Smiljanić 7, D. Smiljanić 7, B. Ilić 7, Rakić 7, M. Ilić 7, Jovanović 7, Tošić 7, Golić 7, J. Radaković 8, Ćurčić 7 (od 78. Stojanović 8).

ČENEJ: Mirkov 8, Ćurčić 7, Rogić 8, Dragin 7, Maletić 7, Salonski 7 (od 89. Brzak), Stojković 7, Milošev 7, Kremenović 7, Vozar 7 (od 89. Plavšić), Radosavljević 7.

Jovica Radaković u desetom minutu uzdrmao je prečku šutem sa preko 20 metara, a  udarac Miroslava Ćurčića golman Mirkov uspešno je zaustavio na gol liniji.

U 79. minutu kapiten gostiju Mirko Rogić udarcem sa distance uspeo da savlada vrlo dobrog golmana Mirka Radakovića. Prvu šansu posle ulaska u igru u 83 .minutu iskoristio je  Ljubomir Stojanović i rezantnim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu Mirkova.

Sl. Simić

Titel – Vinogradar 1:3 (0:2)

TITEL: Igralište u Sportskom centru, gledalaca 50, sudija: Jovanović (Nov I Sad), strelci: Pešić (iz penala) u 67. za Titel, a  Milosavljević u 29. i Rac u 21. i 59. minutu za Vinogradar.

TITEL: Đuričić 7, Fodor 8, Nikolić 7, Miškić 7, Mladenović 6 (Đorđević 7), Pešić 8, Karataševski 7, Ćirko 6, Sinani 7, N. Karataševski  6 (Đukić 7), Milojković 6

VINOGRADAR: Elez 7, Rakić 7, Božin 7, Topalović 7, Stevanović 7, Perinović 7, S. Elez 7, Stojanović 8, Rac 8, Bukvić 8, Milosavljević 8

Gosti su poveli golom Raca koji je utrčao u prazan prostor i nije mu bilo teško da savlada Đuričića. U 29 minutu Milosavljević je golom krunisao odličnu akciju. Posle odbijene lopte Rac je povisio na 3:0 i činilo se da će Titeljani doživeti ubedljiv poraz. Međutim rezervisti Đukić i Đorđević su uneli živost u igru domaćeg tima I i u 67. minutu je Miškić izborio penal, a Pešić je s bele tačke smanjio rezultat.

Ž. Marković

Hajduk (Č) - Borac 3:1 (0:0)

ČURUG: Igralište Hajduka gledalaca oko 100. Sudija: Grgurović (Petrovaradin). Strelci: Rosić u 68. Markov u 71. i 72. za Hajduk, a  Miljković u 86. minutu za za Borac. Žuti kartoni: Srećkov (Hajduk), Milošević (Borac).

HAJDUK: Nikolić, Topić, Brančić, Marković, Lazić, Petrić, Mitrović (Delić), Rosić (Radulović), Srećkov (Vujičić), Markov (Zec), Tegeltija (Popović).

BORAC: Perić, Maričić, Drinić (Kesić), Milanov, Trifunov, Nedeljković, Tomaš, Kuzmanović, Miljković, Milošević.

Mirisalo je u Čurugu na remi da bi domaćin za četiri minuta postigli tri gola. Prvo je mrežu gostujućeg golmana Dejana Perića pogodio Nikola Rosić,  a potom je Dragan Markov za dva minuta postigao dva gola i rešio pitanje pobednika. U završnici ovog susreta, gol za goste iz Rakovca postigao je Dejan Miljković.

P. Bundalo

Susek - Hajduk (NS) 5:0 (3:0)

SUSEK: Igralište Suseka, gledalaca 50, sudija: D. Paštar (Veternik), strelci: Krstić u 20. Rankov u 41. i 61. Ikonić u 44. Bakoš u 62. minutu. Žuti karton: Krasnići (Hajduk).

SUSEK: Brojčin 7, Krstić 8, Tomić 7, Mrvičin 8, Rapić 8, Stojanović 7, Bakoš 7 (Šodić 6), Starčević 7 (Paprić 6), Ikonić 7, Rankov 8 (Vujasinović 6), Celin 7 (Živković 6).

HAJDUK: Stojanović 5, Baljinica 6, Krasnići 5, Dubak 6, Mirković 5, Šakoli 6, Salihu 6, Peković 5, Lišić 6, Stanković 5 (Malešević 5), Čović 6.

Seriju dobrih igara i pobeda nastavili su fudbaleri Suseka. Gosti iz Novog Sada su odolevali sve do 20. minutu kada je Krstić pogoddžio mrežu. Još dva puta kapitulirala je odbrana gostiju u prvom poluvremenu.

U drugom delu Susečani su podtigli još dva pogotka. Gosti su samo u nekoliko navrata pokušali da ugroze gol iskusnog golmana Dušana Brojčina, ali bez većeg uspeha.

B. Starčević

Sirig – Moskva 4:0 (3:0)

SIRIG: Sportski centar Mika i Miške, gledalaca: 70, sudija: Stojšić (Novi Sad), strelci: Kosić u 5, Vukelja u 23, Grujičić u 35. i M. Kojović u 80. minutu.

SIRIG: Jorgić, Radosavljević (B. Brežnjak), Radić, Ivković, Grujičić, S. Brežnjak (Vulić), M. Kojović, Vukelja, Marjanov (Dekić), Ružin (Stanković), Kosić.

MOSKVA: Bičkaji, Radić, Kažić, Zavarko (Đurković), Manić, Al. Tomov, Mikan, Leković (Jankov), Tot, Vasić (Lato), Spajić (An. Tomov). Po vetrovitom vremenu, u meču korektnih tonova bez žutih kartona, četa trenera Aleksandra Miljkovića, opravdala je lidersku poziciju i nastavila pohod ka višem rangu. Već u 5. minutu, Milorad Kosić je udarcem glavom, posle kornera Aleksandra Marjanova, najavio da vodeći tim na tabeli interesuje samo pobeda. Nekadašnji internacionalac Ljubiša Vukelja (38), potvrdio je da još može u trku s mlađima. Marko Grujičić i imenjak Kojović, pobedu domaćina učinili su ubedljivom.

M. Menićanin

Proleter - Miletić 3:0 (2:0)

BANOŠTOR: Igralište Proletera, gledalaca oko 50, sudija: Milojević (Novi Sad), strelci: Malidžan u 28. Rašiovan u 29. i Lukaja u 63. minutu. Žuti karton: Čović (Proleter).

PROLETER: Veber, Jeremić, Malešević, Petrović, Rašiovan (Erdeljan), Lukaja, Nešković, Krstić, Katana (Vukotić), Čović, Malidžan.

MILETIĆ: Petković, M. Trivunović, Rogić, Simić (D. Trivunović), Spasojević, Gelić, N. Bagić (Bačikić), Slavnić, Josipović, G. Trivunović, Mi. Trifunović.

B. St.

Obilić - Bačka (B) 0:1 (0:0)

VILOVO: Igralište Obilića, gledalaca 80, sudija: Vlajić (Bukovac), strelac: Leđanac u 87. minutu. Žuti kartoni: Milanković (Obilić), Gavranić, Mandić, Leđanac, Trivunović (Bačka).

OBILIĆ: Mladenović, J. Panić, B. Panić (Novaković), Dobrić, Vukotić, Lazarčev, Skendžić, B. Panić, M. Panić, Firić (R. Panić), Milanković.

BAČKA: Mandić, Brnbota (Slepčev), R. Pavlov, Gavranić, Milić, Rokvić (Radman), Bubulj, Todorović, Leđanac, Trivunović, Ristivojević (N. Pavlov).

Ž. M.

Železničar - Sloga 5:1 (1:1)

NOVI SAD: Igralište Železničara, gledalaca 50, sudija: Milutinov (Novi Sad), strelci: Deppotović u 33. Nikšić u 56. Čuković u 72.Blaščanin u 84. i Predojević u 87. za Železničar, a Gajić u 36. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Radović (Železničar), Gajić (Sloga).

ŽELEZNIČAR: Srdanović, Predojević, Samardžija, Nikšić, Vulević, Radević (Marešćuk), Despotović (Blašćanin), Sikinić, Marović (Ćuković), Bjelović, Delić (Joksimović).

SLOGA: Jovin, Jojard, A. Vidić, Višnjić, S. Vidić, Muči, Džambas, Madžar, Gajić, N. Vidić, Rončević.

M. K.

Rezultati:

Obilić - Bačka 0:1, Proleter - Miletić 3:0, Hajduk (G) - Čenej 1:1, Titel - Vinogradar 1:3, Železničar - Sloga 5:1, Hajduk (Č) - Borac 3:1, Sirig - Moskva 4:0, Susek - Hajduk 5:0.