Gradska liga Novog Sada: Budisavčani u višem rangu

15.06.2021. 11:27 11:28
Izvor: Dnevnik.rs

Pobedom nad ekipom iz Vilova, momci trenera Milana Trninića zaokružili su uspešnu sezonu, zasluženo su se, kao prvaci plasirali u viši stepen takmičenja - Novosadsku ligu.

Dinamo - Obilić 3:0 (1:0)

BUDISAVA: Igralište Dinama, sudija: Melih (Novi Sad), strelci: Mihajlović u 10. (iz penala) i 65. Karas u 60. minutu.

DINAMO: Martinović, Kuzmanović, S. Miškić (Popović), Ilić (Šeguljski), Karas, Mitrić, Lojanica (Subotin), Sabo, Pešić (Dubravac), Mihajlović (Simiškić), Gojkov.

OBILIĆ: Mladenović, Vlaović, Dobrić (M. Panić), LJ. Panić, Ćurčić (B. Panić), Dobrić, B. Panić, I. Panić, Lazarčev (Đurković), Vukotić, Đukić (Skeledžić).

U 10. minutu Stevan Mihajlović iskoristio je opravdano dosuđen kazneni udarac, jer se sudija Andrijana Melih ni jednom nije dvoumila i opravdano je pokazala na belu tačku.

U nastavku je Dragoljub Karas u 60. minutu povećao rezultat, a šplag na tortu slavlja stavio je drugim pogotkom Stevan Mihajlović.

M. Po.

Železničar - Čenej 2:0 (2:0)

NOVI SAD: Igralište Železničara, sudija: Milutinović (Novi Sad), strelci: Mil. Marešćuk u 29. i Takači u 44. minutu. Žuti kartoni: Mil. Mareščuk, Mir. Mareščuk (Železničar), Kovačević, Salonski (Čenej).

ŽELEZNIČAR: Bašić, Plavšić, Despotović, Kiš, Vučurević, Radulović (Drmanović), Đukić, Mil. Mareščuk, Takači, Mir. Mareščuk, Blaščanin.

ČENEJ: Ivković, Ćurčić, Dakić (Rogić), Vasić, Dragin, Vozar (Vilotijević), Stojković (Paulinji), Kovačević (Milošev), Jaćimovski (Krstevski), Salonski, Radosavljević.

Završili su momci trenera Slobodana Jovanovića sezonu u kojoj su imali puno problema, zasluženom pobedom. Već u prvom poluvremenu, pre odlaska na odmor Milan Marešćuk doveo je domaćina u vođstvo, a minut pre odlaska u svlačionici Dimitrije Takači uspeo je da savalda golmana Ivkovića. U nastavku su gosti pokušavali da dođu do gola i eventualno njime učine neizvesnost oko konačnog rezultata, a i domaćini su se i pored toga što su čuvali prednost pokušavali iz kontranapada. Ni jednima ni drugima nisu uspele namere, pa se na kraju domaćin radovao pobedi ostvarenoj u prvom delu utakmice.

M. Po.

Proleter - Borac (NS) 0:0

BANOŠTOR: Igralište Pavliš, sudija: Vlajić (Bukovac). Žuti kartoni: Prolić (Proleter), Tošić (Borac).

PROLETER: Veber 7, Vukotić 7, Jeremić 8, Prolić 7, Adžić 7 (Erdeljan 6), Dražić 7, Vuković 7, Rašiovan 8, Krstić 6, Katona 6 (Stevanović 6), Čović 8.

BORAC: Pelegrin 8, Kažić 7, Bajić 7, Jašević 7, Milanović 6 (Tošić 6), Popović 7, Perišić 6 (Radišić 6), Salić 6 (Karać 6), Đorđijevski 7, Srdanović 6 (Luković 6), Vučković 7.

Iako nije bilo golova bila je to vrlo dobra utakmica timova iz samog vrha Lige. Prikazan je kvalitetan fudbal, gde je ekipa Borca ostvarila željeni cilj. Takođe je zadovoljan i trener Miroslav Rad što se tiče plasmana na kraju prvenstva.

Banoštorci su bili bliži pobede, imali su šanse, čak i kazneni udarac, ali ga nisu iskoristili tako da imaju za čim da žale.

B. Starčević

Hajduk (NS) - Hajduk (G) 1:3 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Borca, sudija: Kukuda (Petrovaradin), strelci: Danilović u 90. za Hajduk (NS), a Cvetković u 49. Galić 60. i Stojanović u 92. minutu za Hajduk (G). Žuti kartoni: Krasnić (Hajduk NS), Smiljanić (Hajduk G).

HAJDUK (NS): Ćurović, Krasnići, Efendić, Džafoli (Ateljević), Lazarević, Kosec (Popović), Bakić (Danilović), Stamenković (Tadić), Cokorilo (Tomić), Paštar.

HAJDUK (G): M. Radaković, B. Smiljanić, D. Smiljanić, B. Ilić, V. Ilić, Cvetković, Milenković, Galić, M. Ilić (Ćurić), Jovanović, Radaković.

Duel dva Hajduka pripao je gostima iz Gardinovaca. Nakon prvog dela koji je uz nekoliko prilika protekao bez golova, u nastavku su gosti uspeli da postignu dva gola i dođu do prdnosti. U finišu utakmice domaćin je uspeo preko Danilovića da smanji rezultat, da bi Stojanović u sudijskoj nadoknadi overio pobedu.

M. Po.

Miletić - Slanobarac 6:2 (4:1)

MOŠORIN: Igralište Miletića, sudija Grgurović (Petrovaradin). Strelci: N. Pavlović u 29. 76. i 86. G. Đurić u 16. Banjac u 37. i Gelić u 34.  za Miletić, a Micko u 40. i Macakanja u 68 minutu za Slanobarac. Žuti kartoni: Čolić, Janković i N. Pavlović (Miletić), a Kovač i Micko (Slanobarac).

MILETIĆ: Petković 7, Rogić 6, Spasojević 6, M. Lisić 7, G. Đurić 6 (Slavnić 6), Banjac 7, Gelić 7, N. Pavlović 8, Janković 6, Tesić 6 (Čolić 6) i Pavkov 6.

SLANOBARAC: Ninić 5, Kovač 7, Čulibrk 6, Stanić 6, Mikan 6, Lončar 6, Beriša 6, Manić 7, Tomov 6, Micko 7 i Macakanja 7.

Fudbaleri Miletića zabeležili su ubedljivu pobedu nad borbenim igračima Slanobarca. Pored postignutih osam pogodaka bilo jenj još dosta prilika. Domaćini su pogodili dva puta prečku , a gostujući igrači su pogodili jednom okvir gola i promašili penal u 78. minutu, posto je golman Petković odbranio šut Lončara.

Ž. Marković

Rezultati:

Hajduk - Hajduk (G) 1:3, Železničar - Čenej 2:0, Vinogradar - Moskva 10:2, Dinamo - Obilić 3:0, Miletić - Slanobarac 6:2, Borac (R) - Sloga 11:1, Proleter - Borac (NS) 0:0.