GRADSKA LIGA NOVOG SADA: Banoštorci lako do bodova

12.10.2021. 17:50 17:52
Izvor: Dnevnik.rs

Borac - Proleter 1:5 (1:5)

RAKOVAC: Igralište Borca, gledalaca oko 50, sudija: Akim (Futog), strelci: Krnić u 37. za Borac, a Papić u 15. i 18. Rašiovan u 27. i 39. i Maliyan u 41. minutu za Proleter.

BORAC: Karanović 5, Radević 5, Laković 5, Maričić 6, Krnić 7, Milanov 6 (Crnčević 5), Tamaš 6, Stepanov 5, Bešlin 5, Milošević 5, Kalabić 5 (Kesić 5).

PROLETER: Veber 7, Malešević 8, Jeremić 8, Ayić 7 (Vuković 6), Papić 8 (Prolić 7), Petrović 8, Rašiovan 8, Krstić 7, Nešković 7 (Katona 6), Čović 8, Maliyan 8 (Stevanović 6).

Fudbaleri Proletera lakše nego što su očekivali došli su do visoke pobede.  Ekipa Borca nije uspela da pruži jači otpor razigranim Banoštorcima što govori i visok rezultat, pa je utakmica bila rešena već u prvom poluvremenu.

B. Starčević

Čenej - Obilić 7:1 (3:0)

ČENEJ: Igralište Čeneja, gledalaca oko 50, sudija: Bogdanov (Novi Sad), strelci: Radosavljević u 4. i 43. Dobrić u 23. (autogol), Lukić u 56. Stojković u 60. Prole u 67. Kremenović u 69. i  Stojković u 80. za Čenej, a Vukotić u 89. minutu za Obilić.

ČENEJ: Ivković, Dragin, Maletić (Rogić), Prole, Vasić (Vilotijević), Lukić, Stojković, Božić (Vozar), Kremenović, Milošev (Ćurčić), Radosavljević.

OBILIĆ: Mladenović, D. Dobrić, J. Pantić, S. Dobrić, Vukotić, M. Panić, R. Panić, Filipović.

Vilovčani su stigli na Čenej sa samo osmoricom fudbalera. Međutim, po teškom vremenu nisu uspeli ništa značajnije da urade. Već u 4. milutu Radosavljević je pogodio mrežu Mladenovića i tako rasteretio domaće fudbalere. Da su bili mali aktivniji Čenejci su mogli da zabeleže i ubedljiviju pobedu.

I. L.

Moskva - Hajduk (G) 1:4 (0:1)

NOVI SAD: Igralište Crvene zvezde, gledalaca 60, sudija: Milojević (Novi Sad), strelci: Mikan u 84. za Moskvu, a Ćurčić u 37. Golić u 68. i 72. i Radaković u 78. minutu za Hajduk. Žuti kartoni: Novaković (Moskva), Ilić (Hajduk).

MOSKVA: Bičkei, Lončar, Đurković, Tomov, Stanić, Mikan, Karakaštević, Milešev (Novaković), Beriša, Tot, Spahić.

HAJDUK: Jovanov, Smiljanić, Ilić, Cvetković, Jovanović, Tošić, Galić, Golić, Radaković, Milenković, Ćurčić.

Teškom mukom je lider na tabeli pobedio mladu ekipu Moskve. Sve do 68. minuta Novosađani su odlolevali napadima Gardinovčana, a onda je na scenu stupio Golić sa dva gola i rešio utkamicu.

SirigHajduk (Č) 3:1 (1:0)

SIRIG: Sportski centar Preporod, gledalaca: 150, sudija: Stojšić (Novi Sad), strelci: Dubravac u 42. i Rabljenović u 74. i 86. za Sirig, aMarkov u 84. minutu za Hajduk, žuti karton: Delić (Hajduk).

SIRIG: Vidović, Radosavljević (Vulić), Vasić, Dekić, Ivković (Galić), Vukelja, Dubravac (Brežnjak), Milovanović, Kosić, Rabljenović (Stanković), Grlica (Radović).

HAJDUK (Č): Nikolić, Brančić (Gatarić), Topić, Lazić, Petrić, Marković, Mitrović (Milovanović), Delić (Vujičić), Rosić (Mikulić), Markov, Tegeltija (Popović). Pred odlazak na odmor, Marko Dubravac je pogodio mrežu za vođstvo domaćina. Uprkos šansama, strelci su priredili zatišje sve do 74. minuta, kada je Vladimir Rabljenović duplirao kapital domaćina. Šest minuta pre kraja Dagan Markov, najbolji strelac Čuružana, smanjio je na 2:1, dok je nedugo potom Rabljenović postigao svoj drugi gol.

M. M.

Vinogradar - Miletić 7:3 (5:1)

LEDINCI: Igralište Vinogradara, gledalaca 20, sudija: Kurtiši (Novi Sad), strelci: Perinović u 10. Laković u 19. Pavlović u 26. i 28. Rogić u 38. (autogol), Lukić u 56. Milosavljević u 70. za Vinogradar, a D. Trivunović u 6. Josipović u 55. T. Trivunović u 90. minutu za Miletić. Žuti kartoni: Relić, Lalović (Vinogradar), Spasojević, Gelić, D. Trivunović (Miletić).

VINOGRADAR: N. Elez, Popović, Jovanović (Kurešević), Šebez, Perinović, Relić, Pavlović, S. Elez (Milosavljević), Gazivoda (Lukić), Bukvić, Lalović.

MILETIĆ: Petković, Rogić, Spasojević, N. Trivunović (Bačikić), Banjac, Gelić, Čolić, Josipović, T. Trivunović, Milutinov, D. Trivunović (M. Trivunović).

Odigrali su dobar meč fudbaleri Vinogradara i Miletića. Igrlo se otvoreno, napadački i postignuto je čak deset golova. Domaćini su posle slabog starta na početku sezone, uhvatili su formu i igraju sve bolje a to potvrđuje sedam golova u mreži Đurađa Petkovića.

B. S.

Hajduk (NS) - Titel 2:3 (1:1)

NOVI SAD: Igralište Borca na Klisi, gledalaca 70, sudija: Jovanović (Novi Sad), strelci: Čokorilo u 42. i Lazarević u 49. za Hajduk, a Pešić u 41. i 50. (iz penala) i Ružin u 60. minutu za Titel.

HAJDUK: Stojanović, Krasnići, Efendić, Vojnić-Kortniš (Danilović), Dubak (Šakoli), Lazarević, Bikicki, Blagojević, Bakić (Tomić), Stamenković (Lišić), Čokorilo (Bajinica).

TITEL: Talpai (N. Karataševski), Ćirko, Fodor, Pap, Mladenović (Čavić), Hucki, Ružin, J. Karataševski, Pešić, Petrović, Milojković (Lisica).

Odigrali su fudbaleri Hajduka i Titela dobru utakmicu. Gosti iz Titela poveli su u 41. minutu golom Pešića, međutim, samo što se krenulo sa centra Čokorilo je izjednačio. Interesantno je da početkom drugog dela mladi fudbaleri iz Novog Sada uspeli su da povedu. Međutim, njihova radost je trajalo kratko, jer je Pešić iz penala izjednačio rezultat. Posle velike borbe i Ružin je pogodio mrežu i Titeljani su odneli bodove.

I. M.

Susek - Železničar

4:0 (1:0)

SUSEK: Igralište Suseka, gledalaca oko 100, sudija: Marinković (Novi Sad), strelci: Kuzmanović u 19. Vujasinović u 61. Celin u 74. (iz penala) i Šovljanski u 87. minutu. Žuti kartoni: Šodić (Susek), Plavšić, Predojević (Železničar).

SUSEK: Dragić, Tomić (Živanović), Šovljanski, Mrvičin, Rapić, Stojanović, Kuzmanović, Starčević, Vujasinović (Rankov), Celin, Šodić (Blagojević).

ŽELEZNIČAR: Blašćanin, Plavšić, Predojević, Ćuković (Delić), Samaryija (Mičić), Božić (Nikšić), Radović, Vulević, Despotović, Sikinić, Kiš.

Lider na tabeli igra odlično, bez problema Susečani su savladali ekipu Železničara. Doduše gosti su odolevali u prvom poluvremenu, ali bolje pripremljeni domaći fudbalei u nastavku su uspeli da postignu tri pogotka.

Sloga - Bačka (B) 1:1 (0:0)

LOK: Igralište Sloge, gledalaca oko 80. sudija: Vlajić (Bukovac), strelci: Radulović u 58. (iz penala) za Slogu, a Kovačević u 76. minutu (iz penala) za Bačku. Žuti kartoni: Kokanović, Jojard (Sloga), Leđanac, M. Trivunović (Bačka). Crveni kartoni: Kokanović (Sloga), Trivunović (Bačka).

SLOGA: Kokanović, S. Vidić (Čanji), N. Vidić, Jojard, Čavić (Memezić), Anđelković (Ahmetović), Radulović, Mišić (Milosavljević), Babić (Džambas), Gajić, Tomov.

BAČKA: Mandić, Slepčev (Brnbota), Bukara, Milić, Đaković, Gavranić, Pavlov (Siriški), Rokvić, Leđanac, Trivunović, Kovačević.

Po teškom vremenu Sloga i Bačka su odigrali tvrdu utakmicu, bez puno prilika, a što je interesantno oba gola su postignuti posle udaraca sa bele tačke. U finišu meča posle gužve pokoškali su se Milan Kolanović i Marko Trifunović pa su morali pre veremena u svlačionicu.

B. St.

Čenej - Obilić 7:1, Vinogradar - Miletić 7:3, Sloga - Bačka 1:1, Borac - Proleter 1:5, Moskva - Hajduk (G) 1:4, OFK Hajduk - Titel 2:3, Susek - Železničar 4:0, Sirig - Hajduk (Č) 3:1.

 1. Susek  9      8      0      1                 38:5      24

 2. Sirig  9      8      0      1                 35:2      24

 3. Hajduk (G)    9      7      1      1         19:6       22

 4. Bačka  9      6      3      0                 22:4      21

 5. Proleter     9      5      3      1        24:14      18

 6. Vinogradar  9      4      2      3        23:17      14

 7. Miletić      9      4      2      3        24:20      14

 8. Čenej   9      3      1      5                16:16      10