GOTOV PRIJATELJSKI MEČ Majstorija Nikole Kneževića za pobedu fudbalera Zvezde protiv Zenita

23.03.2024. 21:01 21:07

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras ruski Zenit 1:0 (0:0) u prijateljskoj utakmici.

Pred 42.771 navijačem na stadionu Rajko Mitić jedini gol postigao je mladi Nikola Knežević u 82. minutu. Prethodno, ruski tim je imao izglednije prilike, ali nije uspeo da zatrese mrežu mladog golmana crveno-belih Ivana Guteše. Zenit je u 60. minutu praktično postigao gol, međutim glavni sudija Jovan Šegrt i njegovi asistenti nisu videli da je lopta posle udarca Aleksandra Jerohina odbijena od prečke prešla gol liniju.

Samo dva minuta kasnije Vilson Isidor pogodio je stativu. Sjajnu šansu za Zvezdu u 73. minutu propustio je mladi Jovan Mituljikić. Treneri Vladan Milojević i Sergej Semak izveli su najjače postave i ovom trenutku, a u nastavku šansu su dobili brojni mladi fudbaleri sa obe strane.

Uoči utakmice minutom ćutanja odata je počast žrtvama terorističkog napada u Moskvi. Istovremeno, navijači srpskog i ruskog šampiona zajedničkim navijanjem potvrdili su bratske veze dva naroda i slogan pod kojim je odigrana utakmica "Zajedno". U najavi meča nastupila je i pevačica Danica Crnogorčević. Utakmici je prisustvovao Predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

Predsednik Vučić prisustvuje utakmici Zvezda – Zenita: Visoke bezbednosne mere uoči fudbalskog duela

23.03.2024. 19:33 21:00