Generalna provera: Vojvodina savladala Dinamo iz Pančeva (2:0)

10.02.2018. 12:55 16:25
Izvor: Dvostruki strelac Lazar Zličić u prodoru   Foto: J. Grlić

NOVI SAD: Fudbaleri Vojvodine, u poslednjoj pripremnoj utakmici pred početak drugog dela fudbalskog prvenstva Srbije, savladali su pančevački Dinamo rezutlatom 2:0.

Vojvodina je u 4. minutu povela golom Zličića. Prethodno je šansu imao Eze koji je lepo loptu zahvatio glavom ali nije bio precizan.

U 19. minutu Subotić je imao šansu, šutirao je snažno, ali preko gola.

Nakon prvih 30 minuta rezultat je ostao isti kao na početku utakmice, dakle, 1:0 za Vojvodinu.

Vojvodina vodi sa 2:0. Ponovo je Zličić bio strelac. Ovog puta u 58. minutu. Iako dešnjak, Zličić je loptu zahvatio levom nogom, a ona se od stative odbila u gol.

Posle prvog poluvremena, odnosno 60 minuta, rezultat je 2:0 za Vojvodinu.

U prvih 20 minuta drugog poluvremena nije bilo izglednijih šansi ni na jednoj strani. Rezutat je nepromenjen.

Završeno je 90 minuta, odnosno tri četvrtine utakmice. Preostalo je još 30 minuta igra. Vojvodina i dalje vodi sa dvagola prednosti.

Ni posle svih 120 minuta igre nije bilo proene rezultata, ali ni nekih izglednijih šansi. Ovo je bila poslednja prilika pred početak drugog dela lige da Vojvodina isporoba različite sastave, jer su priliku da zaigraju imali svi igrači.

Inače, prema dogovoru dva tima, utakmica se igrala četiri puta po 30 minuta.

Vojvodina je imala izuzetno uspešne pripreme u Beleku u Turskoj. I pored početnog poraza od Slovana (0:2), novosadski crveno-beli do kraja su uspeli da igraju nerešeno sa Mariborom (2:2), redovnim učesnikom Lige šampiona, te da savladaju Ljubljansku Olimpiju (3:2).

Utakmica sa Dinamom uvertira je za meč protiv Voždovca u Novom Sadu, sledeće subote u 17 časova.

Sastavi:

Vojvodina: 1 Rockov, 14 Lakičćević, 6 Saničanin, 66 Radovanović, 20 Antić, 9 Putinčanin, 29 Jovanćić, 8 Zličić, 4 Vincent Eze, 22 Subotić, 99 Mihajlović.

Dinamo: 1 Čanović, 2 Mirković, 14 Dašić, 4 Veličković, 5 Nedučić, 16 Jovančić, 18 Brajović, 8 Jovanović, 7 Stojanovski, 9 Đorđević, 11 Čikić.