FUDBALERI KABELA BOLJI OD NOVOG SADA U DERBIJU SRPSKE LIGE VOJVODINA: Radivojević presudio "kanarincima"

14.09.2024. 19:26 19:33
2
Izvor: J. Grlić

Fudbaleri Kabela savladali su Novi Sad sa 1:0 u derbiju petog kola Srpske lige Vojvodina.

Obe ekipe su igrale napadački od prvog sudijskog zvižduka. Konkretniji su bili gosti koji su konstantno pretili i imali veliki broj udaraca iz ugla. Napadi su urodili plodom u 21. minutu kada je dobar centaršut uputio Grgić, kapiten Kabelovaca Miloš Radivojević ostao je sam na desetak metara od gola i glavom je savladao Ognjena Bogunovića. Usledio je dobar period igre Novog Sada, ali se rezultat nije menjao.

U drugom poluvremenu su ponovo navaljivali ,,kanarinci", ali je bilo evidentno da ekipi nedostaje centarfor Dimitrije Volarević koji nastupa za reprezentaciju Vojvodine. Kabel je vrebao šansu iz kontre, kada je imao loptu dobro ju je čuvao, pa su tako upisali treću ovosezonsku pobedu na teškom gostovanju.

V. Gvozdenović

Novi Sad - Kabel 0:1 (0:1)

NOVI SAD: Stadion ,,Detelinara", gledalaca: . Sudija: D. Pjevac. Strelac: Radivojević u 21. za Kabel. Žuti kartoni: Pupovac (trener golmana), M. Čermelj, Dukić (Novi Sad), a Prolić, Slavković (Kabel).

NOVI SAD: Bogunović, N. Obradović (Lukić), Milicanović (L. Milisavljević), Knežević, Marić, Anđelković (Dimitrić), Vučetić, Dukić, M. Čermelj (Jurišić), Karabasil (F. Čermelj), Janjić.

KABEL: Slavković, Pavić, Dimitrijević, Gajić, Trpčević, Grgić, Jovanovski (Bogosavljević), Stamatović, L. Milisavljević (N. Obradović), Prolić, Radivojević.