Finale Lige šampiona: Liverpul osvojio trofej

01.06.2019. 20:22 23:33
Izvor: FoNet

Engleski fudbalski klubovi Totenhem i Liverpul sastali su se u finalu Lige šampiona, u Madridu: Totenhem-Liverpul 0:2 (0:1).

Kraj utakmice...

90 3‘ Rouz je šutirao a Alison odbranio. U istoj minuti i Son i Kejn su pokušali šutevima ali je golman bio siguran.

90‘ Manea je zamenio Gomez kod Liverpula.

87‘ 0:2, Origi je pogodio gol šutem po zemlji. Lopta mu je dodata iskosa sa leve strane posle izveden kornera i nemoći odbrane da izbije loptu, tukao je ispod noge odbrambenog igrača Totenhema.

85‘ Alison je odbranio šut iz slobodnog udarca Eriksena.

81‘ Dele Alija je zamenio Ljorente kod Totenhema.

80‘ Ali je tukao glavom iznad prečke. Alison je odbranio dva šuta napadača Totenhema u jednoj minuti. Visio je gol Liverpula.

74‘ Sisoka je zamenio Dajer kod Totenhema.

71‘ Kontra Liverpula preko Salaha, vratio je povratnu, a lopta je došla do Manea koji ju je izgubio.

69‘ Milner je šutirao a lopta je prošla po zemlji malo pored stative. Odlična prilika za Liverpul.

66‘ Vinksa je zamenio Moura kod Totenhema.

62‘ Vajnalduma je zamenio Milner kod Liverpula.

58‘ Firmina je zamenio Origi kod Liverpula.

55‘ Ali je izblokiran nakon šuta iz blizine.

54‘ Robertson je odlično centrirao a Ljoris uhvatio loptu ispred Salaha.

51‘ Fertongen je pokušao šutem da pogodi gol iz povoljne pozicije, pogodio je protivničkog igrača.

Počelo je drugo poluvreme...

Kraj prvog poluvremena...

45 1‘ Eriksen je šutirao pored gola.

39‘ Robertson je sjajno šutirao sa oko 25 metara a Ljoris je odbio loptu u korner.

35‘ Totenhem pokušava da napravi opasniji napad. Nekoliko nabačenih lopti je bilo, odbrana Liverpula bila je dobro postavljena.

20‘ Nastavljena je utakmica napadom Totenhema...

18‘ Prekinuta je utakmica na trenutak, pošto je jedna navijačica oskudno odevela ušla na teren. Brzo je sklonjena.

17‘ Aleksander-Arnold je šutirao pored gola, bila je dosta dobra prilika za redse.

15‘ Totenhem pokušava da se organizuje i napadne, jedan šut ali visoko iznad prečke imao je Sisoko. Liverpul sada čeka kontranapade.

1‘ 0:1, Posle 23 sekunde sviran je penal za Liverpul. Mane je primio loptu u šesnaestercu Totenhema, ali daleko od gola, pokušao je da doda, lopta je pogodila u ruku Sisoka i Skomina je svirao penal. Siguran strelac bio je Salah.

Utakmica je počela...

Totenhem – Liverpul 0:2 (0:1)

MADRID: Stadion: Vanda Metropolitano, gledalaca: 67.829, sudija: Damir Skomina (Slovenija).

TOTENHEM: Ljoris – Tripije, Aldervajreld, Fertongen, Rouz – Sisoko, Vinks, Eriksen – Son, Ali, Kejn.

LIVERPUL: Alison – Aleksander-Arnold, Van Dajk, Matip, Robertson – Fabinjo, Henderson, Vajnaldum – Salah, Mane, Firmino.