Everton bolji do Lestera (4:2) (Video)

09.04.2017. 20:41 20:45
Izvor: Dnevnik.rs

BEOGRAD: U utakmici punoj preokreta, lepih golova i poteza, Everton je  pobedio Lester siti 4:2

Već u prvih deset minuta bilo je jasno da će premijerligaši na Gudisonu prirediti spektakularan meč, jer je na semaforu stajao rezultat 1:2, a domaćin je poveo!

Tom Dejvis je maestralno reagovao već u prvom minutu. Sjajno se snašao između defanzivaca Lestera, desnom nogom je prebacio loptu na levu, čime je oslobodio prostor ka golu, a onda iz blizine, iskosa sa leve strane, uputio neodbranjiv šut prema golu "lisica".

Gosti nisu klonuli i odmah su uzvratili udarac.

Islam Slimani je kontru Lestera u četvrtom minutu pretvorio u izjednačenje, da bi Mark Olbrajton golčinom iz "slobodnjaka" u desetom minutu oduševio sve na stadionu, pa čak i one najzagriženije navijače "karamela".

Faul je napravljen malo ispod mesta gde se spajaju bočna i poprečna linija šesnaesterca. Očekivao se centaršut, ali je "kifla" završila u "maloj mreži" gola Evertona.

"Nebeski skakači" Romelu Lukaku i Fil Jagielka demonstrirali su odličnu igru glavom u 23. i 41 minutu, čime je rezultat ponovo bio preokrenut. Belgijski napadač potvrdio je pobedu Evertona u 57. minutu.