ENGLEZI I DANCI PODELILI PLEN: „Orlovi“ moraju da slave ako žele dalje (VIDEO)

20.06.2024. 17:57 23:12
Izvor: UEFA

Fudbaleri Engleske i Danske remizirali su 1:1 u drugom kolu grupe C na Evropskom prvenstvu.

Nije se dugo čekalo na prvi pogodak i vođstvo Engleske. Konstantno je napadala četa Gareta Sautgejta, a u 18. minutu se u gužvi pred golom Danske najbolje snašao Hari Kejn i obradovao veliki broj navijača „Gordog Albiona“. Danci su odgovorili sjajnim golom Mortena Hjulmund koji je sa 25 metara uputio silovit udarac, a Pikford je bio nemoćan.

U nastavku susreta Danci su bili konretniji i bili su veoma blizu postizanja drugog gola, ali su na kraju izabranici Kasper Hjulmanda morali da se zadovolje bodom.

U ovom razvoju situacije Srbija će ukoliko želi u narednu fazu morati da savlada Dansku 25. juna.

V. Gvozdenović

Danska - Engleska 1:1 (1:1)

FRANKFURT: Dojče Bank park. Sudija: Artur Soareš Diaš (Portugalija). Strelci: Hjulmund u 34. za Dansku, a Kejn u 18. za Englesku. Žuti kartoni: Vestergard, Nergord i Mohl (Danska), a Galager (Engleska).

DANSKA: Šmajhel 7, Andersen 6,5, Vestergard 7, Kristensen 6,5, Kristijansen 6 (od 57. Bah), Hjulmand 8 (od 82. Norgard), Hojbjerg 7, Mohl 7, Eriksen 7 (od 82. Olsen), Vind 7 (od 57. Damsgard), Hojlund 6 (od 67. Polsen).

ENGLESKA: Pikford 7, Voker 6,5, Stons 6,5, Geij 7, Tripije, Arnold 7(od 54. Galager), Rajs 7, Saka 6,5 (od 69. Eze), Belingem 7, Foden 6,5 (od 69. Boven), Kejn 7,5 (od 70. Votkins).