CRVENA ZVEZDA SAVLADALA IMT: Rodićevo brzo iskupljenje (VIDEO)

06.10.2024. 21:40 21:48
zvezda

Slavili su fudbaleri Crvene zvezde protiv IMT-a u Loznici rezultatom 1:3 u okviru 11. kola Superlige Srbije.

Strelci za tim Vladana Milojevića bili su Felisio Milson, Milan Rodić i Silas, a uz dvostrukog asistenta Gelora Kangu, pogodak je kreirao i Dalsio.

Pretila je Zvezda od prvog sudijskog zvižduka, a nakon što je Milson pogodio stativu, priliku je imao i Ilić, da bi Leković u 10. minutu posle kornera gađao van okvira gola. Zaustavio je Vukliš udarac Duartea u 14. minutu nakon "ringišpila" Dalsija na sredini terena, a zatim i odličnog pasa u dubinu. Imao je Vukliš poslao i u 21. minutu kada je Prucev utrčao sa desnog boka i snažno šutirao ka golu rivala. Već u narednom minutu, Konstantinov je spasio loptu koja je bila viđena u golu nakon udarca Milsona, da bi iz odbitka Maksimović pogodio Bastaju.

Stigla je Zvezda do zaslužene prednosti kada je Felisio Mislon majstorski prošao Bastaju po levom boku posle dodavanja Dalsija i spoljnim delom stopala pogodio "bliži" ugao Vukliševog gola. Tresla se stativa i u 40. minutu posle pokušaja Duartea, ali se na odmor otišlo sa golom prednosti za naš tim.

Mogao je Milson do drugog pogotka na meču u 51. minutu kada ga je Maksimović dodavanjem "izbacio" ispred Vukliša, ali je Batis u poslednjem trenutku uspeo da izblokira našeg krilnog napadača. Izjednačili su domaći u 56. minutu preko Kura. Posegnuo je Milojević za izmenama, pa su u igru ušli Katai i Radonjić, a ubrzo je došlo i do promene rezultata. Strelac je bio Milan Rodić u 65. minutu posle kornera koji je izveo Kanga, a naš bek bio najviši na prvoj stativi. Već u narednom minutu je pogodio i Duarte posle dodavanja Kataija, ali se našao u ofsajd poziciji.

Dobru šansu imao je Katai u 72. minutu kada ga je Prucev pronašao na sedam metara od gola, ali je naš napadač gađao u Vukliša. Nastavio je Milojević da menja, pa se na terenu našao i brzonogi Silas. Ređale su se prilike za Kataija pa je i u 79. minutu pokušao, ali se ponovo Vukliš istakao odbranom, da bi identična situacija bila već i u narednom napadu. U finišu je šansu dobio i Seol, a konačan rezultat postavio je Silas u nadoknadi. Centrirao je Kanga iz slobodnog udarca, Silas se dobro kretao i kao i Milson, gađao "bliži" ugao Vukliševog gola 1:3.

IMT - Crvena zvezda 1:3 (0:1)

LOZNICA: Stadion: "Lagator". Sudija: Jovan Šegrt. Strelci: Kur u 56. minutu za IMT, a Milson u 36, Rodić u 65. i Silas u 90. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Batis, Novičić (IMT).

IMT: Vukliš, Bastaja, Popović, Batis, Konstantinov, Novičić (od 57. Krstović), Krstić (od 85. Bilaps), Kur (od 67. Luković), Radočaj, Do Kouto (od 57. Stevanović), Jović (od 57. Lebi).

CRVENA ZVEZDA: Glazer, Prucev (od 87. Seol), Leković, Điga, Rodić, Dalsio, Kanga, L. Ilić (od 62. Katai), Maksimović (od 75. Silas), Milson (od 62. Radonjić), Duarte.