(UŽIVO) ČETVRTFINALE KUPA SRBIJE: Čukarički - Vojvodina 4:5

10.04.2024. 17:06 19:03
Izvor: V. Fifa

Na Banovom brdu u Beogradu u četvrtfinala Kupa Srbije Vojvodina je posle penala savladala Čukarički sa 5:4. U regularnom delu meča je bilo 1:1.

U petoj seriji Jovanović je šutirao za Čukarički, a Carević je odbranio tako da je Vojvodina prošla u pšolufinale sa konačnih 5:4.

U četvrtoj seriji pogodili su Ergelaš i Savićević, pa Vojvodina vodi sa 4:3.

U trećoj seriji pogodili su Melo i Lazarević, pa je 3:2 za Vojvodinu.

U drugoj seriji pogodili su i Ivanović i Petrović, pa Vojvodina vodi sa 2:1.

Prvi je za Čukarički šutirao Milojević, ali je Carević odbranio, dok je na drugoj strani pogodio Zukić, pa Novosađani imaju prednost posle prve serije.

Kraj utakmice. Pobednika će odlućiti penali

U prvom minutu nadoknade Ergelaš je bio u prilici da reši meč, ali je Carević bio na mestu.

Igra se tri minuta nadoknade.

Iako je Vojvodina imala više prilika i mogla da reši meč, Čukarički je iz jedine prave šanse u drugom poluvremenu došao do izjednačenja. Strelac za 1:1 bio je Đorđe Ivanović.

Nastavila je Vojvodina sa napadima, sada je u 59. minutu u izglednoj prilici bio Aleksa Vukanović, ali je Samurović odbranio. Vukanović je u prilici bio i u 63. minutu, ali je opet golman Čukaričkog bio na mestu.

Mateus je imao priliku da reši utakmicu u 57. minutu. Vukao je nekih 60-ak metara, prošao kroz celu odbranu Čukaričkog, ali onda kao da mu je ponestalo snage, pa je slabo šutirao, te mu je zicer skinuo golman Čukaričkog.

Na drugoj strani Adžić je u 54. minutu snažno šutirao, ali je Carević bio na mestu.

Raspucao se Savićević. Dva minuta kasnije još jednom je šutirao u okvir gola, ali je golman Čukaričkog bio na mestu.

Konačno prava prilika za Vojvodinu na meču. Vukan Savićević je u 51. minutu prevario odbranu Čukaričkog i postigao vodeći pogodak za 1:0 za Novosađane.

Poluvreme

Vojvodina je u prvom poluvremenu imala veći posed lopte, ali je malo iz toga uradila. Nije imala pravih prilika. Na drugoj strani Čukarički je imao dve izgledne šanse, ali je rezuultat ostao nepromenjen.

Čukarički je i u 40. minutu imao šansu preko Adžića, ali je Carević odbranio. No, sudija je svirao ofsajd.

Čukarički je na početku utakmice imao odličnu priliku da povede. Odlična šansa Miladinovića, ali je Carević bio na visini zadatka.

U posdlednje dve utakmice Čukarički je stizao prednost Vojvodine i osvajao po jedan bod i u Beogradu i u Novom Sadu.

Bandović pred četvrtfinale Kupa Srbije sa Čukaričkim: Igraćemo napadački, u skladu sa veličinom našeg kluba

09.04.2024. 16:15 16:21
Nikčević o Kupu protiv Voše: Poštujem Novosađane, stil igre zavisi od značaja utakmice

09.04.2024. 16:47 16:57