Bečejci iznenadili Vojvodinu

23.07.2019. 11:11 11:13
Izvor: J. Grlić/Vojvodina-Bečej

Rezervisti i omladinci Vojvodine imali su uobičajenu proveru u toku radne nedelje, a rival im je bio nekadašnji prvoligaš, a sada član Srpske lige – Vojvodina, ekipa Bečeja.

Momci sa Tise iznenadili su crveno-bele, bili bolji rival, posebno u prvih 45. minuta i zasluženo su pobedili rezultatom 1:0.

Utakmica je počela inicijativom Novosađana, a prvu priliku imao je Mihajlo Nešković čiji udarac sa strane je zakačio stativu i otišao u gol aut. Tada počinju i prve nevolje za superligaša, pošto se u 16. minutu povredio Vasiljević (prednja loža) umeto u njega je ušao Miljan Ivan. Nažalost, ovaj član omladinskog tima na terenu je proveo tek nekih dvadesetak minuta, kada mu je pukla arkada i bio je zamenjen, a šansu je dobio takođe član omladinskog tima Pantić. Pre toga, u 32. minutu udarac u koleno dobio je levi bek Vučić, pa je pomoćnik trenera Nenada Lalatovića, Dragan Šarac već u prvom poluvremenu uveo sve rezervne igrače sem Dražića.

Bečejci su stvarali prilike, a nisu uspeli da ih materijalizuju dva puta Kobiljski, Miloš Zličić i Ilić, ali je zato u 28. minutu gost poveo, Ilić uposlio Miloša Zličića kojem nije bilo teško da savlada odličnog golmana Toromana.

U 35. minutu drugi žuti karton samim tim i crveni dobio je štoper Đorđe Đurić, ali je u dogovoru dva trenera umesto na njega na teren ušao mladi Nijemčević. Tek u 38. minutu zapretila je Vojvodina kada je šutirao Miodrag Gemović, a golman Vojvodić bio na mestu.

U nastavku utakmice Novosađani su preuzeli inicijativu, pokušavali  da nekako stignu do gola, ali nisu imali puno uspeha. Tek u 76. minutu mladi Martinčevič uspeo je da se oslobodi i šutira, ali je rezervni golman Bečeja Drinčić bio na visini zadatka. Igra je dobila na tempu, još jednom je pokušao Gemović preko gola, a onda su usledile šanse Bečejaca koji nisu uspeli da stignu i do drugog pogotka.

A. Predojević

Vojvodina - Bečej 0:1 (0:1)

VETERNIK: Igralište u FC „Vujadin Boškov”, gledalaca 100, sudija: Dimitrijević (Novi Sad), strelac: M. Zličić u 28. minutu. Žuti kartoni: Đ. Đurić, Topić (Vojvodina), Dabižljević, Vasić (Bečej). Crveni karton: Đ. Đurić (Vojvodina u 35. minutu).

VOJVODINA: Toroman (Dražić), Lazarević, Vučić (D. Đurić), Vasiljević (Ivan, Pantić), Đ. Đurić (Nijemčević), Topić, Filipović, Martinčevič, Zukić, Nešković, Gemović.

BEČEJ: Vojvodič, Vorgućin, Milenković, Ostojić, Svin, Dabižljević, Milijašević, S. Ilić, P. Ilić, M. Zličić, Kobiljski. Igrali su još: Drinčić, Ćulum, Petrović, Jelić, Marijanović, Pilipović, Adamek, Jović, Vasić, Kurtiši, Erdeljan, Ćuk, Vranješ.