Asano i Holender doneli pobedu Partizanu protiv Radničkog

11.04.2021. 21:28 10:29
Izvor: FK Partizan/M. Todorović

Fudbaleri Partizana zabeležili su novu pobedu u prvenstvu pošto su zasluženo savladali niški Radnički.

Pobeda je mogla biti i veća, ali su se crno-beli ispromašivali i sigurno žale za ubedljivijim trijumfom.

Crno-beli su preboleli 164. večiti derbi i odlično počeli utakmicu. Najpre je Ostojić imao priliku nakon kornera, ali je loše šutirao glavom, da bi potom u sjajnoj šansi bio Holender, ali je gađao iznad gola. Partizan je bio bolji, dominirao terenom, konce igre držao u svojim rukama. Potom je pokušao i Vujačić, ali je Kojić odbranio.

Radnički ništa nije mogao da uradi, gotovo da nije prelazio centar. Disciplinovanom igrom Beograđani su im rano sekli akcije. U 15. minutu odličnu akciju izveli su Beograđani, ali je pre Šćekića do lopte došao Kojić i onemogućio ga da postigne pogodak. U jeku inicijative Partizana, Radnički je imao šansu preko Petrovića, ali je ovaj izblokiran. U 27. minutu sjajna prilika za Holendera, ali je golman Nišlija odlično intervenisao. Ređali su se promašaji crno-belih, pa je tako i Urošević mogao da postigne gol, ali je bio neprecizan. Mladi Jović je potom fantastično odradio svoj posao, na drugoj stativi pronašao Asana, a ovaj neshvatljivo, neometan, šutirao pravo u Kojića. U 44. minutu, ipak, 1:0. Holender je izgubio duel sa golmanom Radničkog, ali je na loptu naleteo Asano i sproveo je u mrežu.

Nastavio je Partizan i u drugom poluvremenu da napada i došao do drugog pogotka u 58. minutu. Holender je dobro primio loptu, oslobodio se čuvara i smestio loptu u malu mrežu Kojićevog gola. Odmah po ulasku u igru u strelce je mogao da se upiše i Štulić, ali je Kojić bio siguran. Opomena je stigla u vidu šanse Stefana Mitrovića, no na sreću po crno-bele Nišlije nisu postigle gol. Do kraja nije bilo uzbuđenja i ostalo je 2:0.

I. Lazarević

Partizan Radnički 2:0 (1:0)

BEOGRAD: stadion Partizana, bez gledalaca. Sudija: Đorđić (Beograd). Strelci: Asano u 44. i Holender u 58. minutu. Žuti kartoni: Ostojić, Suma (Partizan)

PARTIZAN: Popović 6, Živković 6,5, Ostojić 6,5, Vujačić 6,5, Urošević 6,5, Šćekić 6,5 (Zđelar), Jojić 7, Asano 7 (Stevanović 6), Suma 6,5 (Natho 6,5), Jović 6,5 (Pavlović 6), Holender 7 (Štulić 6,5).

RADNIČKI: Kojić 6, Aksentijević 6, Bjeličić 6, Ćirković 6, Petrović 6,5 (Marković 6), Kovačević 6, Đuričin 6 (Pantelić 6), Đuričković 6,5 (Živković 6), Trifunović 6 (Gavrić 6), Stanković 6, Kasalica 6,5 (Mitrović 6,5).