Arkus Superliga: Šampion nemilosrdan nad novajlijom

03.10.2020. 19:50 08:42
Izvor: F. Bakić/Momenat sa utakmice Vojvodina-Crvenka

Aktuelni šampioni, rukometaši Vojvodine, nisu imali milosti prema kolegama iz Crvenke, koji su se, posle osam godina vratili u Arkus Superligu.

Izabranici Borisa Rojevića ubedljivo su slavili nad izabranicima Vladimira Zejaka - 36:17.

Na premijeri ovogodišnjeg šampionata, u grupi A, trener Novosađana Boris Rojević Crvenčanima je suprotstavio kombinovani tim, gde su se na terenu našli oni igrači sa manjom minutažom tokom nacionalnog Kupa kojeg je Vojvodina osvojila prethodnog vikenda. I u takvom sastavu crveno-beli su bili prevelik zalogaj za novajliju, koji je na ovoj utakmici nastupio u dresovima ne tipičnim za ekipu iz najslađeg sela. Umesto tradicionalne crvene boje, eventualno bele na gostovanju, danas smo mogli da vidimo Crvenčane u ružičastim dresovima, čime su se pridružili u borbi žena protiv raka.

Novosađani su ozbiljno pristupili ovoj utakmici, odličnom odbranom naterali su mladu ekipu Crvenke da brzo šutira, pa je golman Arsenić došao do izražaja. Do polovine prvog dela koliko-toliko odolevali su gosti, da bi Vojvodina izvela 10-ak kontri čime je stekla ubedljivu prednost. Crvenčani su, čini se izgoreli u želji da se što bolje prikažu u Novom Sadu, pa su mnogo grešili u napadu i imali nekoliko izgubljenih lopti. Jednostavno Vojvodina je odigrala tako da nisu dozvolili Crvenki da postižu lake golove.

Crvenčani su se i u nastavku držali svoje igre, gde se nisu upklašili „velike“ ekipe, što su to pokazali i u prvih 10-ak minuta drugog poluvremena, kada su bili u rezultatskom egalu. Međutim, ozbiljna i kvalitetna Vojvodina, sa dobrom odbranom i golmanom Lukom Arsenićem na čelu, kao i ozbiljnim i sadržajnim napadom, koji su predvodili Tomić i Nikolić,  gde su rešetali mreže gostiju iz svih pozicija, iz minuta u minut povećavali su prednost, koja je na kraju bila ubedljiva. Ova utakmica treneru Crvenke Vladimiru Zejaku je dala mogućnost da pruži šansu svim mladim igračima da steknu iskustvo, pošto im ovi izgubljeni bodovi neće ništa značiti u drugom delu šampionata, kada se bude formirala plej-aut liga.

Vojvodina je nastavila pobednički niz, a već sledećeg vikenda dočekuju Dinamo, gde će biti pred novim izazovom, pošto su ih pre sedam dana ubedljivo pobedili u finalu kupa.

Vojvodina - Crvenka 36:17 (20:8)

NOVI SAD: SC Slana bara, bez prisustva publike, sudije: Radaković i Bakmaz (Novi Sad), sedmerci: Vojvodina 5 (2), Crvenka 4 (4), isključenja: Vojvodina 14, Crvenka 2 minuta.

VOJVODINA: Kurteš 3, Milić 2, Mirković 1, Pribak, Vukovljak 2, Verkić, Halilbegović 4 (2), Miljković, Milenković 1, Arsenić (14 odbrana), Rađenović 3, Ratković 3, Tomić 8, Stanković 6, Nikolić 3, Grozdanić.

CRVENKA: Marjanac, Radonjić, Vukčević 2, Nikolić, Karavezić (5 odbrana), Račić 1, Pavićević (8 odbrana, 3 sedmerca), Tasić, Ivić 1, Čabrilo 5 (4), Tomić, Vukadinović, Feješ, Nešić, Bošković 5, Savić 2.