Dani Pedrosa pobedio u San Marinu

11.09.2016. 22:10 09:06

Vozač Repsol Honde Dani Pedrosa pobedio je na Velikoj nagradi San Marina u motockilizmu u Moto GP klasi. Španac je zabeležio 52. pobedu u karijeri.

Trostruki svetski prvak je slavio u vremenu 43:43,524 minuta i postao osmi različiti pobednik u poslednjih osam trka u ovogodišnjem šampionatu. Drugo mesto na stazi „Marko Simončeli” zauzeo je vozač Movistar Jamahe Valentino Rosi sa 2,837 sekundi zaostatka, dok je treći kroz cilj prošao njegov klupski kolega Horhe Lorenco za zaostatkom od 4,359 sekundi.

Pedrosa je startovao sa osmog mesta, ali je dobrom vožnjom uspeo da pretekne protivnike, a zatim sedam krugova pre kraja i Rosija, koji je na početku obišao Lorenca na pol-poziciji. Lider šampionata Mark Markez bio je četvrti. Pedrosa je pobedom „pomogao” zemljaku Markezu u borbi za titulu, jer je Rosi imao šansu da pobedom priđe na 38 bodova za ostatka, ali je na pet trka pre kraja u zaostatku od 43 boda za liderom. Markez ima 223 boda, Rosi 180, dok je Lorenco treći sa 162 boda.

U Moto 2 pobedio je Italijan Lorenco Baldasari (42:45,885) odličnom vožnjom posle prave “igre mačke i miša” sa aktuelnim šampionom Špancem Aleksom Rinsom, koji je završio kao drugi. Posle nekoliko haotičnih prvih krugova Japanac Takaki Nakagami je uspeo da se vrati i na kraju osvoji treće mesto. Pošto je lider šampionata Zarko bio četvrti, Rins je u borbi za titulu prednost smanjio samo na tri boda. Zarko ima 194, Rins 191.

U Moto 3 najbolji u Mizanu je bio Južnoafrikanac Bred Binder (39:37,556) ispred Italijana Enee Bastijaninija i Španca Joana Mira. Binder je još više povećao sigurnu prednost u generalnom plasmanu i sada ima 229, a Bastijanini 123.

Naredna trka u Moto GP šampionatu vozi se 25. septembra za Veliku nagradu Španije.