Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Okupljanje i šetnja povodom godišnjice ubistva Olivera Ivanovića

16.01.2022. 13:40 13:43
Piše:
Foto: Tanjug/Strahinja Aćimović

BEOGRAD: Pojedine opozicione stranke ogranizovale su danas okupljanje ispred zgrade Predsedništva i šetnju povodom godišnjice ubistva lidera GI "Srbija, demokratija, pravda" Olivera Ivanovića, koje još nije rasvetljeno.

Na početku okupljanja došlo je do incidenta između učesnika i predsedniska Udruženja porodica kidnapovanih i prognanih sa KiM Sime Spasića.



Spasić je, naime, pokušao da se obrati okupljenima, ali oni su počeli da ga gađaju grudvama.



Verbalni sukob i "grudvanje" Sime Spasića potrajali su nekoliko minuta, nakon čega je započela protestna šetnja ulicama ka Crkvi Svetog Marka.



Na protestnu šetnju pozvao je opozicioni Pokret za preokret, a prisutni su lider S SP Dragan Đilas, potpredsednica S SP Marinika Tepić, predsednik Narodne stranke Vuk Jeremić, predsednik PSG Pavle Grbović, Zoran Živković, Janko Veselinović.



Ivanović je ubijen 16. januara 2018. godine sa šest hitaca u leda, ispred svoje kancelarije u severnoj Kosovskoj Mitrovici, a ni četiri godine posle ubistva nisu otkriveni nalogodavci i izvršitelji.



Sudski proces pred sudom u Prištini i dalje je u toku.

Piše:
Pošaljite komentar