Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Kurti posle razgovora s Lajčakom: Cilj uzajamno priznanje

09.09.2022. 14:34 14:36
Piše:
Foto: Tanjug/video

PRIŠTINA: Premijer privremenih prištinskih institucija Aljbin Kurti ponovio je danas, posle razgovora u Prištini s izaslanikom EU za dijalog Miroslavom Lajčakom i savetnicima francuskog predsednika i nemačkog kancelara, da bi cilj dijaloga s Beogradom "trebalo da bude postizanje pravno obavezujućeg sporazuma" u čijem bi središtu bilo "uzajamno priznavanje".

Prema njegovim rečima, Kosovo je "pokazalo svoju volju i spremnost da se angažuje u principijelnom i dobro pripremljenom dijalogu", saopštila je vlada u Prištini, a prenosi Reporteri.



Kurti je zahvalio Lajčaku, kao i francuskom savetniku Emanuelu Bonu i nemačkom Jensu Pletneru za njihovu posvećenost punoj normalizaciji odnosa Beograda i Prištine.



Kurti je s njima razgovarao i o neophodnosti da se pojačaju napori svih učesnika kako bi se učinila realnom evropska perspektiva za Zapadni Balkan.

Piše:
Pošaljite komentar