Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Kitarović: Srbiji pružamo ruku mira 

15.01.2018. 15:47 15:47
Piše:
Foto: Tanjug/Hina/ Damir Sencar

ZAGREB: Predsednica Kolinda Grabar-Kitarović izjavila je danas u Iloku da Srbiji pruža ruku mira u nadi da, kako je rekla, u njoj Hrvatska iskrenog sagovornika. 

Kitarović je na obeležavanju 26. godišnjice međunarodnog priznanja Hrvatske i 20. godišnjice mirne reintegracije hrvatskog Podunavlja rekla:



"Srbiji pružamo ruku mira i saradnje, u nadi da u Srbiji imamo iskrenog sagovornika u procesu nalaženja odgovora na otvorena bilateralna pitanja, kao i za saradnju u svim pitanjima i novim izazovima kojima nas može izložiti budućnost.“



Predsednik Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da je Srbiji stalo do dobrih odnosa sa Hrvatskom, u čije uspostavljanje je i sam, kaže, uložio ogromne napore, kao i da veruje da bi uskoro mogao da se vidi sa hrvatskom predsednicom Kolindom Grabar Kitarović, što bi, dodao je, želeo.



On je gostujući na RTS-u naveo da će Srbija dati sve da odnose sa Hrvatskom popravimo.



"Ja bih to želeo i smatram da bi bilo lekovito, jer se plasim da loši odnosi koji postoje, a koji nisu ekonomija, jer u trgovinskoj razmeni imamo suficit od 70 milion..", rekao je predsednik Srbije.



Grabar Kitarović je kazala da Hrvatska daje podršku ulasku svih država jugoistočne Evrope u Evropsku uniju.



„Neki od tih odnosa još uvek su uveliko opterećeni sećanjima i traumama rata koje treba zalečiti iskrenom saradnjom i otvorenim dijalogom. Nastaviću predanu politiku zagovaranja dijaloga sa susednim državama i rešavanja otvorenih pitanja u pozitivnoj atmosferi. Jedino se na taj način može graditi saradnja na zdravim i čvrstim evropskim temeljima“, rekla je hrvatska predsednica.

Piše:
Pošaljite komentar