Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Čepurin: Lavrov stiže u novembru

10.10.2016. 21:22 09:06
Piše:

Ambasador Rusije u Beogradu Aleksandar Čepurin izjavio je da Rusija poštuje izbalansiranu politiku Srbije, najavio je nastavak saradnje i dolazak

ministra inostranih poslova te zemlje Sergeja Lavrova u decembru. Čepurin je najavio i dolazak, kako je rekao, važne ruske delegacije sa sekretarom Saveta bezbednosti Rusije Nikolajem Petrušovom na čelu.

Govoreći o poseti premijera Rusije Dmitrija Medvedeva, koja je najavljivana u medijima, Čepurin je objasnio da do sada nisu utvrđivani konkretni datumi njegovog dolaska u Srbiju i da je datum „neko izmislio”, a da su predstojeće posete priprema za njegov dolazak.Čepurin je podsetio na to da su premijeri Srbije i Rusije Aleksandar Vučić i Dmitrij Medvedev pre godinu dana razgovarali u Moskvi, a da će tema njihovog sastanka u Srbiji obuhvatiti širok spektar pitanja, najviše ekonomskih. Takođe, istakao je da će se nastaviti vojno-tehnička saradnja i da će u oktobru i novembru biti izvedene dve zajedničke vežbe.



Čepurin je u tom smislu rekao da je 20 ruskih pilota koji će zajedno sa srpskim kolegama izvesti vežbu „Bars” već stiglo u Srbiju, te da će od 3. do 15. novembra biti održana vežba „Slovensko bratstvo”, čiji cilj je reagovanje u vanrednim situacijama.– To su vežbe koje niko ni od koga ne sakriva – istakao je ambasador.



Čepurin je rekao i da će predsednik Srbije Tomislav Nikolić od 12. do 14. oktobra boraviti u Sankt Peterburgu, gde se otvara počasni kozulat Srbije. Po njegovim rečima, Rusija želi da očuva dobre odnose sa Srbijom i ne protivi se namerama Srbije da se priključi Evropskoj uniji.

 

Piše:
Pošaljite komentar