Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

VEČERAS KREĆU PRIVREMENE RESTRIKCIJE VODE U NOVOM SADU OD 23 DO 4 SATA Zbog radova na izvorištu, poručuju iz "Vodovoda"

25.02.2025. 20:22 20:45
Piše:
Izvor:
Dnevnik
Foto: Dnevnik.rs

Zbog radova na izvorištima i rekonstrukcije bunara na izvorištu "Ratno ostrvo" Javno komunalno preduzeće „Vodovod i kanalizacija“ Novi Sad od večeras počinje restrikcije vode u periodu od 23 do 4 sata sledećeg dana.

Kako je saopšteno iz ovog preduzeća "Vodovod" nastavlja radove na izvorištima, a sada je započeta regeneracija bunara BHD 5 na izvorištu „Ratno ostrvo“, zbog čega je ovaj bunar isključen sa sistema do završetka regeneracije.

"Radovi će biti započeti 26. februara i biće gotovi do kraja aprila. Kako bismo bili pripremljeni sa rezervoarima, od večeras kreće restrikcija vode u periodu od 23.00 do 4.00.

Ovaj infrastrukturni projekat od ključnog je značaja za poboljšanje kapaciteta vodosnabdevanja u Novom Sadu", navodi se u saopštenju.

Ističe se i da regeneracija podrazumeva temeljno uklanjanje taloga i nanosa koji se prirodno stvaraju tokom dugogodišnje eksploatacije bunara, te da se ovim radovima omogućava bolji protok vode i povećava efikasnost sistema.

"Bunar BHD 5 je do sada obezbeđivao 45 litara vode u sekundi, a nakon regeneracije moći će da obezbedi 80-90 litara u sekundi, što će značajno doprineti stabilnosti vodosnabdevanja u gradu", navode iz "Vodovoda".

 

 

Takođe se kaže da su, s obzirom na smanjenje ukupnog kapaciteta vodosnabdevanja, prešli na privremeni režim obustave u isporuci vode u periodu od 23.00 do 4.00. 

"Ova privremena obustava neophodna je kako bi se napunili rezervoari i obezbedilo uredno vodosnabdevanje tokom dana. Predviđeni rok za završetak regeneracije bunara BHD 5 je oko tri nedelje", ističe se u saopštenju.

Navodi se i da će, po završetku ovih radova, JKP „Vodovod i kanalizacija“ Novi Sad nastaviti regeneraciju sledećeg bunara na istom izvorištu, čime će se dodatno povećati kapacitete i unaprediti pouzdanost sistema vodosnabdevanja.

"Pozivamo građane na strpljenje i razumevanje tokom trajanja radova, jer će ovaj projekat dugoročno doneti sigurnije, stabilnije i kvalitetnije vodosnabdevanje za Novi Sad. Za sve dodatne informacije, građani mogu kontaktirati naš Kol centar na broj 0800 333 021, poslati upit na [email protected], ili pratiti obaveštenja na našem sajtu i društvenim mrežama", navode iz JKP "Vodovod i kanalizacija".

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar