Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

Šansa za buduće IT stručnjake

16.03.2016. 19:53 13:33
Piše:

Sajam poslovnih mogućnosti i stručnih praksi „KONTEH”, deseti po redu, traje još u četvrtak od 9 do 17 sati na Fakultetu tehničkih nauka, Trg Dositeja Obradovića 6. Stručne prakse i zaposlenja nudi 28 kompanija

 iz sektora informacionih tehnologija, a neka od zvučnijih imena su „Microsoft” i „LEVI9”. Sajam je namenjen prvenstveno studentima FTN-a, ali je otvoren za sve koji sebe vide u IT oblasti rada.

– Ovde priliku za stručnu praksu, ili čak i za posao, mogu naći pre svega studenti računarstva, automatike, softverskog inženjerstva, primenjenog softverskog inženjerstva, ali i studenti matematike s Prirodno-matematičkog fakulteta – rekao je jedan od volontera „KONTEH” -a Savo Dragović. – Ipak, može doći ko god želi i ko misli da može tako da se zaposli, pa ako dođe i neko s Pravnog fakulteta, a zna da programira, može slobodno ostaviti biografiju. IT je budućnost u celom svetu, ima perspektivu, i ko je dobar programer, sigurno će se zaposliti. Ove godine očekujemo rekordan broj posetilaca, trudili smo se da privučemo ljude.



Kao je dodao, kompanije koje učestvuju na Sajmu otvorene su za svaki vid komunikacije sa zaintersovanim posetiocima, a to se može uraditi čak i nakon manifestacije, putem imejla.– Predao sam biografiju, za svaki slučaj, ali mislim da je još rano za takve prilike, pošto sam tek druga godina studija, ali dosta radim sam i učim – kaže student energetike, elektronike i telekomunikacija Aleksandar Komazec. – Ipak, ovde sam video dosta dobrih kompanija u kojima bih želeo da dobijem priliku za praksu.

Osim prezentacija kompanija koje izlažu na Sajmu, za posetioce „KONTEH”-a organizovane su i različite radionice. Na današnjem programu su radionica „Kako učiniti srećnim jednog programera na poslu” kompanije „VegaIT Sourcing”, koja će se održati od 12 sati, predavanje „The Importance of Investing in Yourself” kompanije „Geekstone”, koje počinje u 14 sati, i radionica „Samopouzdanje u komuniciranju” kompanije „IdeaLab”, od 15 sati. Osim toga, posetiocima će se  predstaviti kompanije TMNS, „LEVI9”, „Čbill” i RT-RK.



D. Ristić

Piše:
Pošaljite komentar