Mališani uživali uz vatrogasce i policajce
iz plesnih škola, kulturno umetničkih društava, sportskih klubova i škola glume.
Svečanom otvaranju prisustvovao je član Gradskog veća za saobraćaj i puteve Nemanja Vukčević koji je istakao da ovogodišnji festival poseban akcenat stavljen na bezbednost u saobraćaju.- Grad Novi Sad pruža veliku podršku ovom festivalu na kojem će se deca na zabavan način edukovati o bezbednosti u saobraćaju, a cilj nam je da uključimo i roditelje kako bismo povećali svest o značaju bezbednosti saobraćaja - rekao je Vukčević. - Naš grad nastoji da stvori uslove za život koji će motivisati mlade ljude da ostvare što brojnije porodice, a na naše najmlađe sugrađane mislimo uvek.
Vukčević, koji je ujedno i predsednik Saveta za bezbednost saobraćaja Grada Novog Sada, istakao je učešće Agencije za bezbednost saobraćaja Republike Srbije veoma značajno, jer će na simulatorima pokazati nekoliko neželjenih situacija u saobraćaju.Prema rečima koordinatorke “Bebi egzita” Adrijane Antunović ove godine na festivalu će biti više od 3.000 učesnika, a očekuje se više od 50.000 posetilaca.
- Dve radionice su ove godine veoma bitne, jedna je “Popravka planete Rubikon” i ona se dešava u okviru Malog Dnevnika, što nam je jedna od većih atrakcija - rekla je Antunović. - Obuhvata simulaciju studija uživo sa malom Anđelom, Matejom, Lukom i Martom. Deca će biti odgovorna za popravku planete svojim idejama, maštovitim rešenjima, crtežima, sami će smišljati kako da planeta bude bolja. Druga radionica je vedro odrastanje, gde su deca majstori kuhinje i prave zdravu i lepu užinu. Posećenost Festivala je iznad svakog očekivanja i veoma smo zadovoljni, jer smo mališanima priredili nešto što ih čini srećnim.
Bogat program obuhvata i kreativne radionice, ali i veoma posećenu ulicu profesija gde su mališani mogli da vide šta se sve nalazi u vatrogasnom kamionu, isprobaju kacige i opremu, kao i da vide kako funkcioniše vatrogasna oprema. Deci su se predstavili i pripadnici Policijske uprave, koji su im pokazali neke od borilačkih veština, a na štandu Vojske Srbije mogli su da vide oružje, kamione, šatore i sve što vojska koristi u svom poslu. Studenti farmacije jednostavnim ogledima pokazali su mališanima kako se prave lekovi, a na štandu bolnica za medvediće mogli su da pregledaju svoje omiljene igračke. U zabavnom delu uživali su na trambolinama, vožnji na ringišpilu i autićima, kao i u zanimljivom programu koje su za mališane pripremili animatori.
N. Radman