Sačuvane vesti Pretraga Navigacija
Podešavanja sajta
Odaberi pismo
Odaberi grad
  • Novi Sad
  • Bačka Palanka
  • Bačka Topola
  • Bečej
  • Beograd
  • Inđija
  • Kragujevac
  • Leskovac
  • Niš
  • Pančevo
  • Ruma
  • Sombor
  • Stara Pazova
  • Subotica
  • Vršac
  • Zrenjanin

KIJANOVIĆ BEZ FINALA SVETSKOG PRVENSTVA: Srpski atletičar na kraju osmi na planeti

21.03.2025. 14:27 14:30
Piše:
Izvor:
Dnevnik
kijanovic1
Foto: Tanjug (AP Photo/Vincent Thian)

Srpski atletičar Boško Kijanović nije uspeo da se plasira u finale trke na 400 metara na Svetskom dvoranskom prvenstvu u Nankingu.

Kijanović je bio četvrti u svojoj polufinalnoj grupi, a ukupno je završio kao osmi na svetu.

On je većim delom trke bio poslednji, a u jednom trenutku put mu je zatvorio Jamajkanac Rašin Mekdonald. To ga je sprečilo da ponovi rezultat iz kvalifikacija (46,62), no na kraju je pojačao i uspeo nekako da se probije i završi kao četvrti sa 47, 20 sekundi u svojoj grupi pretekavši Jamajčanina, ali i Japanca Fugu Satoa, koji se preforsirao u prvom delu. Da ga nije zatvorio Mekdonald i da je ponovio rezultat iz kvalifikacija Kijanović bi se našao u finalu, jer upravo je Kanađanin Kristofer Morales-Vilijams istrčao 46,62 što ga je kao trećeg u prvoj polufinalnoj grupi odvelo u finale. Prva dva mesta u ovoj grupi zauzeli su Amerikanac Kristofer Bejli (45,91) i Mađar Atila Molnar, evropski prvak (46,32).

Iz druge polufinale grupe u finale su se plasirali Amerikanci Brajan Faust (45,89) i Džejkori Peterson (45,89) i Brazilac Mateus Lima (46,22).

Izvor:
Dnevnik
Piše:
Pošaljite komentar
BOŠKO KIJANOVIĆ U POLUFINALU Svetskog prvenstva u dvorani
kijanovic

BOŠKO KIJANOVIĆ U POLUFINALU Svetskog prvenstva u dvorani

21.03.2025. 12:24 12:37