ODBOJKAŠI VOŠE NE ZNAJU ZA PORAZ: Crveno-beli preokretom slavili u vojvođanskom derbiju protiv Jedinstva

18.10.2024. 16:18 21:06
odbojka

Preokretom, posle izgubljenog prvog seta, odbojkaši Vojvodine savladali su Jedinstvo iz Stare Pazove u 3. kolu Superlige u maloj sali Spensa 3:1 (20:25, 25:17, 25:20, 25:15).

Jedinstvo povelo

Crveno-beli su ostali neporaženi u prvenstvu, a izgubili su samo jedan set. Zaređali su četiri pobede u domaćim takmičenjima, pošto su pre Superlige slavili upravo nad Jedinstvom u osmini finala Kupa Srbije.

Iako je ovaj duel počeo slično kao prethodni međusobni odigran 1. oktobra, sada Novosađani nisu dozvolili da se o pobedniku odlučuje u petom setu. Tada su se dva puta vraćali iz minusa u setovima i slavili u taj-brejku, a sada su nakon lošije igre u prvom uspeli da se razigraju i diktiraju ritam u naredna tri.

Iskusna ekipa Jedinstva je ponovo krenula silovito, igrali su gosti u naletu u prvoj deonici, ali su potom ipak posustali i nisu uspeli da održe isti tempo. Morao je i šef stručnog štaba Vojvodine Marko Narančić da traži najbolju kombinaciju, srećom, imao je dosta izbora na klupi, pa se posle izgubljenog prvog seta ipak došlo do rešenja.

U sledećem kolu Vojvodina će ponovo biti domaćin, a opet je očekuje vojvođanski derbi jer u goste dolazi subotički Spartak.

K. Bugarski

Vojvodina – Jedinstvo 3:1 (20:25, 25:17, 25:20, 25:15)

NOVI SAD: Mala sala Spensa, gledalaca: 150, sudije: Stojanac (Ruma), Balandžić (Beograd).

VOJVODINA: Antunović 3, Nedić (libero), Perović, Kulpinac 17, Milanović 4, Marić, Elezović 14, Ubiparip 1, Mišković (libero), Kopitić 3, Stanković 11, Kokeza 4, Aleksić, Savovski 9.

JEDINSTVO: Kaurin, Domonji, Pešut 8, Radišić 1, Eremić 12, Ristić 1, G. Bjelica 14, Topalović, Škrbić (libero), Micić 10, Joćović, N. Bjelica 7.