VATERPOLISTI BEČEJA STARTOVALI POBEDOM (18:15) U NOVOJ SEZONI PRVE A LIGE: Vuković i Čavić postigli ukupno 11 golova

13.10.2024. 18:25 18:27
vk becej

Vaterpolisti Bečeja pobedili su u vodi legendarnog bazena Tašmajdan beogradsku ekipu Taš rezultatom 18:15 (4:5, 4:3, 7:2, 3:5) i sa tri boda startovali u novoj sezoni Prve A lige Srbije.

Junaci premijerne pobede su, svakako, Marko Vuković i Aleksandar Čavić. Prvi je postigao šest, a drugi pet golova, a svemu je pripomogao i Marko Ićitović sa tri gola u mreži rivala.

Pobeda je, utoliko, vrednija, ako se zna da trener Miloš Brkljač ima znatno podmlađen sastav u odnosu na minulu sezonu i da su svi igrači iz bečejske škole vaterpola.

-Prva utakmica u sezoni je uvek nepoznanica i dobro je da smo pobedili. Istina, prvu četvrtinu je domaćin rešio u svoju korist minimalnom razlikom (5:4), a onda smo mi u naredne dve četvrtine stekli prednost od šest golova, pa iako su Beograđani poslednji period igre rešili u svoju iorost sa 5:3, konačno smo se radovali mi. S obzirom na neiskustvo, razumljive su oscilacije u igri. Idemo korak po korak i videćemo šta ovaj mladi sastav može u konkurenciji iskusnijih rivala, veli trener Bečejaca Miloš Brkljač.

Kapicu Bečeja u plivalištu bazena Tašmajdan nosili su: Jakovljević, Čavić 5, Sirotanovoć 1, Ićitović 3, Đ. Mikalački, Mrkšić 1, Pejaković 2, Jovičević, U. Kovačev, Vuković 6, Tomašev, Stanaćev, Stojanov, V. Mikalački.

U drugom kolu Bečejci dočekuju subotički Spartak Partner CO, koji je u subotu kod kuće izgubio od obrenovačkog TENT-a rezultatom 12:11. Utakmica će se, najverovatnije, igrati u subotu od 20 sati.

V. Jankov

Izvor:
Dnevnik/Vlastimir Jankov
PRVA A LIGA SRBIJE U VATERPOLU STARTUJE ZA VIKEND: Bečejci gostuju na Tašmajdanu