RVAČU LUKI GOVEDARICI BRONZA NA BALKANIJADI

10.10.2024. 17:20 20:15
luka govedarica

Rvač Vojvodine Luka Govedarica bio je uspešan na Prvenstvu Balkana u kategoriji do 20 godina održanom u Skoplju.

Član crveno-belih osvojio je bronzanu medalju u kategoriji 74 kilograma slobodnim stilom. Ovom uspehu u sezoni prethodila je i titula državnog prvaka osvojena u Kanjiži.

Inače, mladi srpski rvači osvojili su 29 medalja na Balkanskom šampionatu u Skoplju. Srpski tim u juniorskoj, kadetskoj i pionirskoj konkurenciji ukupno je imao 49 takmičara, a osvojeno je 15 zlatnih i po sedam srebrnih i bronzanih medalja.

Na Balkanijadi je učestvovalo 11 zemalja, a Srbija je i u ekipnoj konkurenciji osvojila tri pehara. Juniorke su osvojile prvo mesto, juniori su bili drugi, dok su pioniri ekipno zauzeli treće mesto.

Zlatnim medaljama okitili su se: Milica Sekulović, Jana Petrović, Maša Perović, Emilija Jakovljević, Evelin Ujhelji, Gabriela Berkec, Iringo Đeri, Ognjen Jakovljević, Miloš Perović, Tamaš Pek, Martin Fodor, Arijan Alija, Todor Aksentijević, Mihajlo Mitrović, Mihajlo Alimpijević.

Srebro su osvojili Jovana Radivojević, Oršolja Habi, Kata Sergei, David Molnar, Marko Supić, Kristian Dobiu, Balaž Ujhelji, a sa bronzom su se iz Skoplja vratli Ivana Gajić, Iva Dragović, Luka Govedarica, Noe Poč, Filip Tričković, Luka Zelić i Kristijan Kovač.

Ovo je najbolji rezultat naših mladih rvača na balkanskom šampionatu u istoriji, a do velikog uspeha selekcije Srbije vodili su treneri: Dalibor Perović, Kristian Fris, Šandor Ujhelji, Petar Kostić, Gadir Zahabi i Peteri Andraš.

K. B.

Izvor:
Dnevnik/Kristina Bugarski
RVAČI VOJVODINE SE PRIPREMAJU ZA DVA NAJVAŽNIJA TAKMIČENJA U SEZONI: Medalje na vidiku