SUBOTIČANI NADIGRALI FAVORITA: Odbojkaši Spartaka pobedom nad Radničkim počeli domaće prvenstvo

04.10.2024. 20:39 20:42
odbojka

„Golubovi“ Kragujevčanima nisu prepustili ni set.

Odbojkaši Spartaka iz Subotice počeli su domaće prvenstvo ubedljivom pobedom nad Radničkim iz Kragujevca koji je važio za favorita – 3:0 (25:22, 25:20, 25:23).

„Golubovi“ su, iako nekompletni, odigrali odlično na svom terenu u Dudovoj šumi i prebrodili su težak početak Superlige.

Kao što je šef stručnog štaba Subotičana Raško Jovanović najavio u „Dnevniku“ njegova ekipa nije bila kompletna. Još uvek se čeka da poslednje pojačanje, Egipćanin Hazem Abdala dobije dozvolu da istrči na teren.

„Golubovi“ su dobro ukomponovali sastav i pored okosnice tima koja je ostala, novajlije su pun pogodak o čemu svedoči i statistika Matića, Bohareva i Stevića.

U prvom setu domaći su vodili sve vreme, a istrajali su i u neizvesnoj završnici za vođstvo od 1:0. U drugom su serijom 5-1 preokrenuli na 15:12 i do kraja su rutinski zadržali prednost i došli na korak od trijumfa – 2:0.

Radnički se razigrao u trećoj deonici, a u ujednačenoj igri poen za poen videlo se da će nijanse odlučivati o pobedniku ovog seta. Do prve set lopte došli su Subotičani greškom rivala (24:23) a Stević je bio siguran u napadu za 25:23 i konačnih 3:0.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Aleksa Matić sa 13 poena, jedan manje imao je Veljko Boharev, Nemanja Jungić je brojao do 11, Stević Lazar do 10, a 5 je imao Nikola Pavlović.

U 2. kolu Superlige sledećeg vikenda Spartak gostuje Takovu u Gornjem Milanovcu.