DRUGA NOVOSADSKA LIGA Kisačani do pobede u nadoknadi

10.09.2024. 12:33 12:36
Izvor: pixabay.com

Sloga - Tatra 1:2 (0:0)

LOK: Igralište Sloge, gedalaca 100, sudija. Vučković (Sremska Kamenica), strelci: A. Vidić u 73. za Slogu, a Muha u 75. i Končarević u 91. minutu za Tatru. Žuti kartoni: Jojard, Gajić, A. Vidić (Sloga), D. Ožvat (Tatra).

SLOGA: Jojard, S. Vidić, Stjepanović (Kerac), Grlica, Krstić, Vulić (Berar), Rakovac, Bajić, Luković (A. Vidić), Gajić, Stepanović.

TATRA: Munjaš, Kolar, Kostić, Nikolić, Bagonja, Fabrijan (Funčik), Hrćan (Stanić), Kovač (Končarević), Joković (Vasić), D. Ožvat, Muha (Gužvica).

Ločani nisu uspeli da nastave seriju i dosta nesrećno su izgubili od Kisačana i to golom koji je postigao Nikola Končarević u prvom minutu nadoknade.

Ž. M.

Centar - Vinogradar 1:1 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Proletera na Slanoj bari, gledalaca 100, sudija: Šander (Novi Sad), strelci: Spasojević u 41. za Centar, a Laković u 83. minutu (autogol) za Vinogradar. Žuti kartoni: Milić, Arsić (Centar), N. Elez, Stojanović, Petrović, Šunjka (Vinogradar). Crveni karton: N. Elez (Vinogradar).

CENTAR: Vulin, Milić (Ćuljić), Subotić (Arsić), Laković, Cakić, Spasojević, Mušicki (Gatarić), Ladišić (Vučurević), Bečelić, Stojšin, Poček (Čađevski).

VINOGRADAR: B. Vujović, Mitrović, D. Vujović (Anikić), Šunjka, Lukić (Gazivoda), S. Elez, Spiridonović, Stanković, N. Elez, Stojanović, Alavanja.

Fudbaleri Centra osvojili su prvi bod od postojanja. Igrali su nerešeno sa Ledinčanima, a sa malo sreće mogli su i do pobede.

S. Ž.

Obilić - Miletić 6:1 (2:0)

VILOVO: Igralište Obilića, gledalaca 50, sudija: Lukić (Novi Sad), strelci: Đurković u 21. 51. i 57. Milanković u 39. i Ćurčić u 60. i 82. za Obiić, a Pavlović u 80. minutu (iz penala) za Miletić. Žuti kartoni: LJ. Panić, Živančev (Obilić), Lišić (Miletić).

OBILIĆ: Čelić, Ćurčić, Đurić, LJ. Panić, Dobrić, R. Panić (V. Panić), Đurković (D. Panić), Skeledžić, Ćuković (Džambas), Milanković (Barišin), Živančev (Jovanović).

MILETIĆ: B. Bagić, Lazarević, Rogić, Slavnić, Simić, Jankvoić, Gelić, Pavlović, M. Lišić, N. Lišić, Maletin.

Mošorinci u Vilovo stigli sa svega 11 fudbalera, i naravno, doživeli poraz i to pravu katastrofu.

Ž. M.

Čenej - Dinamo 3:2 (1:2)

ČENEJ: Igralište Čeneja, gledalaca 80, sudija: Mijatović (Novi Sad), strelci: Stojković u 45. Salonski u 47. i Dragin u 74. za Čenej, a Kiralj u 2. i Laković u 44. minutu za Dinamo. Žuti kartoni: Kiralj, Preradović (Dinamo).

ČENEJ: Bajić, Ćurčić, Rogić (Dragin), Maletić (Krstić), Brzak, Stojković, Serbak (Vilotijević), Milošev (Prole), Radić, Salonski (Pešić),

DINAMO: Savić, Gavrilović, Pejaković, Preradović, Grujić (Kalapati), Golubović (Vučković), Kolaković, Sabo (Babić), Kiralj, Tubić (Černjak), Cvetković (Kovač).

Budisavčani su krenuli dobro, vodili sa 2:0, međutim, u posledim sekundama prvog dela Nikola Stojaković je smanjio rezultat. U nastavku su domaći fudbaleri uspeli sa preokrenu rezultat.

D. V.

Proleter - Bačka (B) 1:0  (0:0)

NOVI SAD:  Igralište Proletera na Slanoj bari, gledalaca 80, sudija: Štrbac (Sremska Kamenica), strelac: Boš-

ković u 87. minutu. Žuti kartoni: Bučo, Bošković, Okiljević na klupi (Proleter), Viši, Panić (Bačka).

PROLETER: Gligorijević, Bučo (Jeftić), Popović, Đokić, Vuković, Suvajdžić, Petković, Ždero, Bošković (Jović), Barašin, Omaljev.

BAČKA: Blašćanin, Joksimović (D. Dendić), M. Marković, M. Dendić, Pavlov, D. Marković, Viši, Panić, Papić (Amanović), Kuriš (Toljagić), Kosanović (Bereš).

Teškom mukom fudbaleri Proletera uspeli su da savladaju borbene Begečane. Jedini gol je postigao Ognjen Bošković pred sam kraj meča.

L. Z.

Železničar - Borac (R) 2:0 (1:0)

NOVI SAD: Igralište Železničara u Industrijskoj zoni, gledalaca 60, sudija: Štrumf (Novi Sad), strelci: Vidaković u 20. i Baljinca u 88. minutu. Žuti kartoni: Krasnići, Jovanović, Mrđe-

nović (Železničar), Novaković (Borac).

ŽELEZNIČAR: Kokanović, Vidaković, Lončar, Bukvić (Lalović), Luković (Milosavljević), Bajinca, Perinović, Vidaković (Mrđenović), Jovanović, Nedić, Krasnići (Kurešević).

BORAC: Srdanović, Vukotić, Trifunov, Maričić, Karadeglić, Marković (Spasojević), Miljković, Delibašić, Labović (Lukić), Novaković (Krnjić), Predojević.

Dosta lako fudbaleri Železničara su savladali ekipu Borca iz Rakovca.

S. J.

Petrovaradin - Hajduk 1:0 (0:0)

PETROVARADIN: Igralište Petrovaradina, gledalaca 100, sudija: Paštar (Veternik), strelac: Plina u 73. minutu. Žuti kartoni: Gavrić, Spasić, Novaković, Gardinovački (Petrovaradin).

PETROVARADIN: Strajnić, Bukvić, Papuga, Gavrišić, Spasić, Novaković (M. Gardinovački), Popović (Radvanji), Plina (Erceg), Babić (Spasojević), Lučić (Gardinovački), Mudrić.

HAJDUK: Josimov, Smiljanić, Ilić (Stajić), Pešić, Mićin, Malešević, Tošić (Muči), Galić, Radaković, Šeguljski, Cvetković (Stojanović).

Posle velike borbe fudbaleri Petrovaradina uspeli su da savladaju Gardinovčane i da zadrže prvu poziciju na tabeli.

G. K.

Titel - Crvena zvezda 2:0 (1:0)

TITEL: Sporski centar, gledalaca 250, sudija: Mačkić (Novi Sad), strelci : Mijić u 18. i Savičić u 68. minutu.

TITEL: Ćuruvija 8, Đaković 8, Distl 8, Karas 8, Mračajac 7, Mijić 8, Stojanović 7, Ružin 7 (Savičić 8), Jovanov 7 (Radin 7, Josipović 7,  Petrović 7 (Jovanov 6)

CRVENA ZVEZDA: Petković 8, Zećiri 7, Stanković 7, Paprić 8, Doroslovački 8, Roksandić 7, Stanković 7, Dobrin 8 (Mastilović) Macakanja 7 (Stojaković), Trivunović 8, Đorđjijevski 7

U derbiju kola potpuno zaslužena pobeda Titeljana. Od prvog minuta su domaći napadali i stvarali šanse, a gosti pretili iz kontri preko Doroslovačkog i Dobrina.

Mijić je doveo Titel u vođstvo posle slobodnog udarca sa 25 metara u same rašlje.  U drugom poluvremenu gosti su napali što su domaći igrači iskoristili i imali nekoliko prilika. Konačan rezultat postavio je Savičić na asistenciju Đakovića.