NAJBOLJI PLASMAN NAŠE KAJAKAŠICE NA OI: Milica Novaković deveta

10.08.2024. 10:46 15:08
Izvor: Tanjug/AP Photo/Lindsey Wasson

Poslednja nada da srpski kajak može do medalje na Olimpijskim igrama u Parizu pala je u vodu pošto Milica Novaković nije uspela da se domogne finala u jednosedu na 500 m.

Novosađanka je u polufinalu bila treća, jedno mesto ispod crte, pošto su najbrže dve išle u završnicu.

Milica je lošije startovala i posle nije mogla da nadoknadi zaostatak. Preostalo joj je bilo da vesla B finale i u toj trci je pobedila rezultatom 1:51,55, što joj je na kraju donelo najbolji plasman na OI u karijeri - devetu poziciju.

U finale A išle su prve dve devojke iz svake od četiri polufinalne grupe, a  Novosađanku je koštao lošiji start. Bila je treća, pokušavala je da stigne Dankinju, ali je Jorgensen čuvala drugu poziciju i imala je pola čamca prednosti.

Tako je bilo do kraja i najstarija u grupi, naša 36-godišnja Novakovićeva ostala je ispod crte. Na cilj je stigla za 1:50,41, ispred nje je bila Ema Jorgensen (1:49,59) a očekivano najbrža bila je višestruka olimpijska šampiona 35-godišnja Liza Karington iz Novog Zelanda rezultaom 1:48,10. Upravo je Novozelanđanka i osvojila zlato, srebro je pripalo Mađarici Tamari Čipeš, dok je Jorgensen uzela bronzu.

Ovo su Milici treće OI. Debitovala je u Riju 2016. kada je bila 10. u K-2 500 m s Nikolinom Moldovan, a 14. s Nikolinom i Oliverom Moldovan i Dalmom Benedek Ružičić u K-4 500. U Tokiju 2021. je zauzela 12. mesto u K-1 500 m, a 13. u K-1 200 m.