KARLOS ALKARAZ "PREGRMEO" TOMIJA POLA i plasirao se u polufinale na Olimpijskim igrama

01.08.2024. 16:59 18:37
Izvor: Tanjug (AP Photo/Manu Fernandez)

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u polufinale na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je u četvrtfinalu pobedio Amerikanca Tomija Pola rezultatom 6:3, 7:6 (9:7).

Meč je trajao dva sata i jedan minut. Alkaraz je treći teniser sveta, dok je Pol 13. igrač na ATP listi.

Više nego što se možda očekivali se namučio Španac, kojem se nije svidelo što je njegov meč na "Filip Šatrijeu" u singlu stavljen drugi na program nakon što je juče uveče eliminisan u dublu sa Rafaelom Nadalom. Verovatno je i to imalo uticaj na tok ovog meča, u kom je Alkaras s vremena na vreme izgledao kao da nema snage.

Netipično puno je grešio Alkaras, naročito iz forhenda. Ukupno 49 grešaka, od čega su 23 bile neiznuđene. Tokom prvog seta gotovo svaki njegov servis gem je bio kritičan, ali je nekako uspevao da ih dobije, pa i da napravi jedan jedini brejk koji je bio dovoljan na kraju. U nastavku je bila druga priča. Pol je počeo da koristi svoje šanse i zapretio da Karlosa ostavi na "nuli" do kraja. Da je iskoristio brejk šanse pri rezultatu 3:0, možda bismo govorili i o novoj senzaciji na Igrama posle ispadanja Ige Švjontek koji je prethodio ovom meču.

Pol je servirao za odlazak u treći set pri rezultatu 5:3 u drugom setu, kada je Alkaras sjajnim pasing vinerom iz forhenda gotovo sa tribina preokrenuo taj deo igre.

Drugi set je otišao u taj-brejk gde je Tomi Pol imao set loptu, ali je neverovatni Alkaras verovatno iskoristio poslednje atome snage i stigao jednu loptu na mreži ujedno i poentiravši.  Potom je iskoristio drugu meč loptu i prošao dalje.

Posle meča je priznao da je bio vrlo umoran, ali da ga je podiglo to što je igrao za celu Španiju, a ne samo za sebe.

"Danas sam realno bio umoran, ali igrati za Španiju za mene je jedna od najvećih stvari. Osetio sam umor u drugom setu, ali setio sam se da ne igram samo za sebe, već i za sve u Španiji, i to me je podiglo, dalo mi snage da se borim za svaku loptu", rekao je Alkaras.

Alkaras će se za finale boriti protiv boljeg iz duela između Kaspera Ruda i Feliksa Ožea-Alijasima.