HRABRA SRBIJA NAGRAĐENA SETOM: Naše odbojkašice porazom od Poljske počele drugi turnir Lige nacija

29.05.2024. 07:15 07:18

Podmlađena odbojkaška ženska reprezentacija Srbije poražena je u prvoj utakmici drugog turnira Lige nacija u Arlingtonu, a od nje je bila bolja Poljska 3:1 (25:16, 23:25, 25:18, 25:22).

Seniorke Srbije su poklekle pred do sada neporaženom Poljskom, ali su pružile dobru partiju, osvojile jedan set i bile nadomak izjednačenja na 2:2.

Posle loše odigranog prvog seta izabranice Đovanija Gvidetija su uspele da naprave preokret u drugom i stignu do izjednačenja.

Usledio je još jedan dobar set Poljakinja za vođstvo od 2:1, a onda ponovo borbena igra Srbije, koja je posustala tek u finišu seta.

Najefikasnija u našim redovima bila je Katarina Lazović sa 14 poena, Aleksandra Uzelac je imala 12, Vanja Bukilić 11, a Ana Bjelica 10, Minja Osmajić osam.

Drugi rival Srbije u Arlingtonu biće Turska u petak, 31. maja od 2.30 časova po našem vremenu. Treća utakmica na programu je istog dana, ali uveče u 23.30 sa Kanadom.

U nedelju, 2. juna od 3.00 časa posle ponoći na redu je duel sa Bugarskom.

Svaka reprezentacija će tokom jedne sedmice odigrati četiri utakmice, odnosno ukupno 12.

Finalni turnir odigraće se od 20. do 23. juna u dvorani Huamrak u Bangkoku, u Tajlandu.