PRVI DAN TAKMIČENJA NA ZOI MLADIH U GANGVONU: Jašiću izmakao bolji plasman

20.01.2024. 16:33 16:37

Prvog takmičarskog dana na Zimskim olimpijskim igrama mladih, koje se održava u Gangvonu, debitovalo je troje srpskih sportista.

Brzi klizač Luka Jašić nastupio je u trci na 1.500 metara, naša predstavnica u biatlonu Hana Jelena Braun takmičila se u disciplini na 10 km pojedinačno, dok je biatlonac Abdulkerim Hodžić nastupio u disciplini 12,5 km pojedinačno.

Luka Jašić je svoj nastup započeo osvajanjem drugog mesta u četvrtfinalu, čime je obezbedio učešće i u polufinalu na 1.500 metara. U polufinalu, nažalost, naš mladi brzi klizač doživeo je pad i nije nastupio u B finalu, u koje je ušao na osnovu odluke sudija, pa je završio na 14. mestu u konačnom plasmanu. Srećom, Jašić se nije povredio, pa će već danas nastupiti u trci na 1.000 metara, dok će se na duplo kraćoj stazi takmičiti sutra.

Biatlonka Hana Jelena Braun završila je svoju trku u disciplini na 10 km pojedinačno na 60. mestu, od ukupno 98 takmičarki. S druge strane, biatlonac Abdulkerim Hodžić trku u disciplini na 12,5 km pojedinačno završio je na 82. mestu, od ukupno 97 takmičara.

Predstavnike Srbije u biatlonu sutra očekuje nastup u disciplini singl-miks štafeta (na 7,5 km – muškarac i na 6 km – devojka). Nakon toga, u utorak, Hana Braun će se takmičiti u disciplini 6 km - sprint, a Abdulkerim Hodžić u disciplini 7,5 km - sprint.

Pripremio: A. P.