DRUGA NOVOSADSKA LIGA Titeljani drže korak

07.11.2023. 09:32 09:40

Titel - Tatra 3:2 (2:1)

TITEL: Igralište u SC, gledalaca 100, sudija: Lukić (Novi Sad), strelci: N. Jovanov u 10. i 14. F. Cetenji u 49. za Titel, a Makovnik u 5, i Ponažanjec u 70. minutu za Tatru.Žuti kartoni: Bulić i Jovanović(Titel), Munjaš i Makovnik (Tatra).

TITEL: Major 7, Paunić 6, Đaković 7, Stojanović 7, Petrović 7, Jovanović 7, Anđelković 7, Bulić 7 (Smederevac), S. Jovanov 8 (Vukov), M. Cetenji (F. Cetenji 8), N. ovanov 8 (Pešti).

TATRA: Munjaš 8, Makovnik 8, Ponažanjec 8 (Jambrih), Grej 7, Abelovksi 7, Vuković 7, Drienjovski 7, Fabijan 7 (Branković) , Bagonja (Ivkov 7), J. Ožvat 8, V. Ožvat 7.

Bila je to dobra i borbena utakmica po teškom terenu, kiši i vetru.

Gosti su poveli iz prvog napada, a strelac je bio Makovnik. Međutim, vrlo brzo Nemanja Jovanov je preokrenuo utakmicuj. Ferenc Cetenji je povisio rezultat lepim golom,  izašao sam ispred odličnog golmana Munjaša i pogodio dalji ugao.

Lošu reakciju odbrane domaćih iskoristio je Ponažanjec i dao nadu gostima da mogu do boda.  Do kraja utakmice napadači oba tima su imali prilike ali su bili ne precizni i rezultat se nije menjao.

Ž. Marković

Petar Puača - Vinogradar 4:0 (2:0)

FUTOG: Igralište Futoga, gledalaca 50, sudija: Mačkić (Kać), strelci: Veličković u 5. Sarajlija u 40. Radonja u 73. i Janković u 82.minutu.

PETAR PUAČA: Đorđević, Kostić (Savić), Veličković, Začiri, Radišić, Nikolić (Pagač), Radonja (Gužvica), Vukašinović, Kovač (Janković), Sarajlija (Kolarski), Hadija.

VINOGRADAR: Golubović, Arsenijević, Vujović, Popović, S. Elez, Stojanović (Čanović), Lalović, Gazivoda, Bukvić, Boškan, Petrić.

Lakše nego što se očekivalo mladi fudbaleri Petra Puače su savladali ekipu Vinogradara. Već na početku meča Veličković je savladao Golubovi, a kada je pred kraj prvog dela susreta Sarajlija bio efikasan bilo je jasno da će bodovi ostati u Futogu.

Đ. L.

Dinamo - Slanobarac 3:0 (0:0)

BUDISAVA: Igralište Dinama, gledalaca 50, sudija: Backović (Novi Sad), strelci: Nikolić u 60. Pejaković u 63. (iz penala), Gavrilović u 66. minutu.

DINAMO: Rakita, Černjak, Gavrilović (Tojagić), Cvetković, Pejaković, Zdravković, Bikicki (Panić), Perić, Preradović, Kitanović (Nikolić), Popović.

SLANOBARAC: Kokanović, Kolarov, Nenezić, Kondić, Vulić, Đekić, Greku, Macak, Šekularac, Knežević, Šević.

Mladi fudbaleri Slanobarca koji su igrali bez nekoliko standarnih prvotimaca u prvom delu su održavali rezultat. Međutim, u nastavku meča od periodu od 60. do 66. minuta dali tri gola.

M. G.

Sofeks - Obilić 3:0 (3:0)

FUTOG: Igralište Sofeksa, gledalaca 50, sudija: Veselinović (Novi Sad), strelci: Ućur u 9. Kutanjaac u 27. i Blešić u 18. minutu. Žuti kartoni: Brnbota, Blešić, Popadić (Sofeks), Živančev (Obilić).

SOFEKS: Ivić, Brnbota, Stanković (Đelić), Šumnar, Tokin, Popović, Ućur, Blešić, Kutanjac (Joksimović), Sofranin, Popadić.

OBILIĆ: Vidić, Živančev, J. Panić, R. Panić, S. Panić, Lalović, B. Panić, Madžar, Džambas, Skeledžić, Čuković.

Sve je rešeno bilo u prvom delu susreta. Futožani su postigli tri gola i igrali dobro. međutim, u nastavku po teškom terenu ni jedni ni drugi se nisu dobro snalazili i na kraju meča rezultat ostao iz prvog dela.

S. J.

Čenej - Železničar 0:1 (0:1)

ČENEJ: Igralište Čeneja, gledalaca 50, sudija. Mijatović (Novi Sad), strelac: Vidaković u 49. minutu. Žuti kartoni: Rogić, Milošev, Lovrenković, Kovačević (Čenej), a Jovanović, Bulatović, Gagić (Železničar).

ČENEJ: Bičkei, Ćurčić (Vilotijević), Rogić (Lovrenković), Kalaba, Salonski (Prole), Brzak, Maletić, Milošević (Kovačević), Blagojević, Sučević, Mijave.

ŽELEZNIČAR: Lužajić, Vidaković (Beriša), Spajić, Kurešević, Lončar, Mrđenović (Gagić), Predojević, Jovanović, Nedić, Bulatović, Mikan (Tomov).

Po teškom terenu u Čeneju odigrana je solidna utakmica. I jedni i drugi mogli do pobede, ali su samo gosti uspeli da pogode mrežu. Marko Vidaković je posle gužve u 49. minutu savladao Bičkeija.

D. V.

Borac (R) - Stražilovo 2:5 (2:2)

RAKOVAC: Igralište Borca, gledalaca 100, sudija: Stojšić (Novi Sad), strelci: Prolić u 7. Labović u 41. za Borac, a Zvekan u 10. i 26. Radonić u 53. Smiljanić u 65. i Nedić u 78. minutu. Žuti kartoni: Karanović (Borac), Stanković, Malivuk (Stražilovo).

BORAC: Jovanović, Vukotić (Trifunov), Blagojević (Delibašić), Milanov, Maričić (Lukić), Tomaš (Živković), Karadeglić, Predojević, Labović (Božić), Krnjić.

STRAŽILOVO: Rabrenović, Dimić, Vunić, Punoševac, Nedić, Kosta (Crvenkov), Mecing (Malivuk), Smiljanić, Radonić,  Vuković (Jovičić), Zvekan (Stanković).

Nastavili su fudbaleri Stražilova sa dobrim igrama. Bez problema su slavili u susretu sa ekipom Borca. Doduše, Rakovčani su u prvom delus usreta igrali dobro, čak su i poveli, međutim, vrlo brzo Zvekan je preokrenuo rezultat. U drugom delu Karlovčani su bili znatno bolji i postigli još tri gola i stigli do visoke pobede od 5:0.

B. P.

Borac (NS) - Miletić 3:0 (0:0)

NOVI SAD: Igralište Borca na Klisi, gledalaca 80, sudija: Ujpal (Futog), strelci: Pavlović u 50. Berić u 86. i Kremenović u 93. minutu.l Žuti kartoni: Jašović (Borac), Crveni karton: Petković (Miletić).

BORAC: Kizić, Popović (Svitić), Berić, Jašović, Bibin (Đaković), Pavlović, Perinović, Kremenović, Asani, Vlaisavljević (Karać), Erbez.

MILETIĆ: Petković, Rogić (Madžar), Slavnić, Maletin, Banjac, Gelić (Janković), Pavlović, M. Lišić, Josipović (B. Lišić), M. Stanković (N. Lišić), V. Stanković.

Teže nego što su očekivali vodeći Borac je došao do pobede protiv Miletića. Gosti su se dobro branili, a kada su ostali sa desetoricom igrača. Kako nisu imali rezervnog golmana Mošorinci su morali jednog igrača da stave na gol. Međutim, tako klisani su tek u finišu meča uspeli da dođu do sigurne pobede.