OPŠTINSKA LIGA BAČKA PALANKA Neštinci iznenadili Palančane

01.11.2023. 17:06 17:08

OFK Stari grad - Neštin 1:2 (1:1)

BAČKA PALANKA: Igralište OFK Starog grada, gledalaca 300, sudija: M.Milešević (Bačka Palanka), strelci: Familić u 37. za OFK Stari grad, a Vujasinović u 41. i u 84. minutu za Neštin, žuti kartoni: Maksić, Grbić (OFK Stari grad), a T. Popović, Gašić, Moravac, Božin (Neštin), crveni karton: Čubrilo (OFK Stari grad) u 90. minutu.

OFK STARI GRAD: A. Moric, Nenadov (Ribarski), S. Maletin, Škorić (Novakov), S. Valentik, P. Dražić (Čubrilo), Familić (Grbić), Maksić (Smajić), Radović, O. Balinović, S. Turi.

NEŠTIN: S.Dukić, M. Valentik, Živanović (Božin), M. Gnjatović, Pudelka, D. Marković, Ahmetović, Vujović (Dmitrović), Vujasinović, T. Popović, Moravac.

Dok neštinci ‘slave svog najboljeg strelca Milana Vujasinovića, dotle fudbaleri OFK Starog grada tuguju za propuštenim povoljnim šansama.U stvari, Bačkopalančani doživeli su drugi poraz ove sezone. A, ovo im je prvi kiks na domaćem terenu, sa veštačkom travom.

Mladost (MB) - Slavija (P) 2:1 (0:0)

MALI BAČ: Igralište Mladosti, gledalaca: 300, sudija: M.Bosnić (Bačka Palanka), strelci: Dimić u 48. i  A.Davidov u  90. za Mladost, a Đ. Babić u 71.minutu za Slaviju, žuti kartoni: Milinović, Matić (Mladost), a Vlastislav Kuhta (Slavija), crveni karton: Milinović (Mladost) u 55.minutu.

MLADOST:  A.Hlebec, Milinović, N. Đukić, Zec, Zagorčić, A. Davidov, Stojčić, S. Štrbac, Matić (D. Agbaba), Dimić, Nemet (D. Kovačević).

SLAVIJA: P. Marković, M. Nikolić, Belanji (Đ. Babić), Grnja, Vujičić, Rodić, Vlastislav Kuhta (Stevanović), B. Petrović, Sekeruš, Z. Kirti, Bolehradski (G. Kozomora).

Fudbaleri Mladosti srušili su Pivničane. U finišu utakmice, bivši internacianalac Aleksandar Davidov je sa dvadesetak metara uputio projektil u levi gornji ugao golmana gostiju Predraga Markovića, koji bio je, tom prilikom, potpuno nemoćan.

Vojvodina (T) - Maglić 2:0 (0:0)

TOVARIŠEVO: Stadion SC „Miladin Vujin”, gledalaca: 300, sudija: N. Jakić (Bač), strelac: LJ. Jovanov u 70.i u 87.minutu, žuti kartoni: Mirković, Vujanović (Vojvodina), a G.Ilić, Jakuš, Torbica (Maglić).

VOJVODINA: V. Bugarski, Mirković, D. Ranisavljev, T. Nikolić, Cvijić (M. Ranisavljev), Vujanović, LJ. Jovanov (Petković), Vučić (Bašić), Milovanov, V. Jovanov (I. Ramić), Skejo (S. Jovanov).

MAGLIĆ: A. Gajić, Spevak, G. Ilić, Preradović (Zelenak), Fejđi, Igić, Dobrovoljski, Đordan (Stojković), Jakuš, Torbica, N. Ilić.

Pobednika su odlučili dvojica fudbalera domaćeg tima,  rođena braća.  Agilni ‘’rezervista’’Srđan Jovanov dva puta asistirao je lucidnom Ljubiši Jovanovu, koji postigao je dva efektna gola.

Borac (V) - Krivanj 1:5 (0:1)

VIZIĆ: Igralište Borca, gledalaca: 300, sudija: N. Jakić (Bač), strelci: Ninković u 87. za Borac, a M. Kovačević u 38. D.Pavlov u 61. Bundalo u 76. i u 90. i Karačonji u 82. minutu za Krivanj, žuti kartoni: Pokrajac, Komad (Borac), a M. Aleksić, A. Haška (Krivanj).

BORAC (V): V. Živanović, Pokrajac, Miljević, O. Međedović (Petković), Darko Šmitran, Komad (Dejan Šmitran), Fabri, Ninković, P. Lukić (M. Arbutović), Miklušev, Trebavac.

KRIVANJ: P. Nađ, M. Aleksić (D. Gajić), Bundalo, M. Kovačević, Gajdoš (Aleksi), Karačonji, D. Pavlov, Doboš, Đurčianski (Spasić), A. Haška, S. Haška.

Još jednom fudbaleri Krivanja dokazali su da im prija klima u Sremu. Posle nedavne ubedljive pobede u Neštinu, Selenčani bili su još ubedljiviji na gostovanju kod Vizićana.

Labudnjača - Proleter (K) 1:2 (0:0)

VAJSKA: Igralište Labudnjače, gledalaca: 300, sudija: N. Radun (Bačka Palanka), strelci: Stefanović u 58. za Labudnjaču, a N. Kajtes u 65. i S. Batez u 89. minutu za Proleter, žuti kartoni: Radojčić, Duspara, Vuletić (Labudnjača), a S. Batez, Kalaba (Proleter).

LABUDNJAČA: N. Jovanić, Dragan Petrović, Radojčić, Duspara, Zorić, Vuletić, Stefanović, Petković, Malivuk (D. Jovanović), Kekoc (Z. Jovanović), Sekulić (Dejan Petrović).

PROLETER (K): G. Novaković, Konkolj (Jandrić), Nakičević, B. Popović, Radman (Kalaba), Z. Struhar, Popadić, Malinović (A. Struhar), Čolović, Ćućuz (S. Batez), N. Kajtes.

Derbi začelja pripao je gostima iz Karađorđeva. Gol odluke postigao je agilni „rezervista” Proletera Srđan Batez, koji na terenu boravio je dvadesetak minuta. On iskoristio je prvu povoljnu u priliku, koja ukazala mu se u ovoj utakmici.

Naša zvezda - Tvrđava 4:0 (4:0) (prekinuto u 48. minutu)

SILBAŠ: Igralište Naše zvezde, gledalaca: 300, sudija: N.Ilinčić (Bačka Palanka), strelci: Santrač u 8. P.Lukić u 28. Šimun u 31. i P.Vladisav u 39. minutu, žuti karton: S. Stupar (Tvrđava), crveni karton: S. Stupar (Tvrđava) u 33.minutu.

NAŠA ZVEZDA: N. Ostojić, Šimun, Kepčija, Pejak, M. Vladisav, Streharski, Panić (Horvatić), Perišić, P. Vladisav (S. Mitrović), Santrač, P. Lukić.

TVRĐAVA: I. Nemet, Nedimović, Grubješić, Gradina, M. Končar, S. Stupar, N. Nikolić, Doroški, Đenadija, P. Kozomora, Medić.

Početkom drugog poluvremena utakmica je prekinuta. Za kratko vreme naglo su se „povredila” četvorica fudbalera Tvrđave, tako da gosti sa šestoricom igrača, shodno propozicijama, nisu mogli da nastave nadmetanje.

Pripremiko: ĐŠtrbac

Vojvodina - Maglić 2:0, Naša zvezda - Tvrđava 4:0, Mladost - Slavija (P) 2:1, Borac - Krivanj 1:5, OFK Stari grad - Neštin 1:2, Labudnjača - Proleter 1:2, Slobodni su bili: Bački Hajduk i Bačka.

1. Krivanj 10     9      1      0      39:7  28

2. Stari grad    10     8      0      2      43:14        24

3. Vojvodina     10     7      2      1      28:6  23

4. Neštin 10     7      0      3      33:13        21

5. Naša zvezda  10     7      0      3      35:16        21

6. Slavija (P)   12     5      2      5      31:20        17

7. Mladost        10     5      2      3      26:18        17

8. Bački Hajduk 11     5      1      5      31:28        16