POBEDA U-21 REPREZENTACIJE SRBIJE U SEVERNOJ IRSKOJ Pantović ispravio Lazetićevu glupost

16.10.2023. 22:36 22:38
Izvor: pixabay.com

Severna Irska – Srbija 1:2 (0:1)

Posle potpunog debakla koji su doživeli u prethodnom susretu s Engleskom (1:9), mladi reprezentativci Srbije gostovali su u Lurgenu, gde im je domaćin bila selekcija Severne Irske. Na isteku 15. minuta, kapiten Vladimir Lučić lepo je s desnog boka povukao loptu u sredinu, a onda šutirao levom nogom u bliži ugao i Srbija je povela. Mogao je domaćin da poravna rezultat u 24. minutu, ali su Ergelaš i golman Ilić uspeli da izbiju loptu u korner posle udarca Alena.

U 50. minutu Lazetić je bez ikakve potrebe napravio glupost i u našem kaznenom prostoru odgurnuo Fogertija, iako je lopta bila u našem posedu. Pomoćni sudija to je signalizirao Hagenesu, a ovaj je pokazao žuti karton našem napadaču i upro prstom na belu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Mekgakin i izjednačio rezultat na 1:1. Nešto kasnije veliku grešku načinili su Drazgić i Luković, ali je udarac Mekkirnana uspeo da zaustavi Veljko Ilić.

Veoma nervozni bili su naši igrači, dobili su više javnih opomena zbog prigovora arbitru, ali šanse pred golom prilično bezobraznog rivala nisu uspevali da stvore. Ipak, u 82. minutu Miloš Pantović se odlično snašao u šesnaesteru i po drugi put matirao Mekmalana, donevši „orlićima“ drugu pobedu na putu ka EP u Slovačkoj.

LURGEN: Stadion „Mornvju park“, gledalaca: 500. Sudija: Kristofer Hagenes (Norveška). Strelci: Mekgakin u 51. za Severnu Irsku, a Lučić u 15. i Pantović u 82. minutu za Srbiju. Žuti kartoni: Forbs, Alen (S. Irska), Vasić, Lazetić, Ergelaš, Lučić, V. Ilić (Srbija).

SEVERNA IRSKA: Mekmalan 6,5 – Džonson 6, Fogerti 6,5, Forbs 6, Stjuart 6 – Alen 7 (Mekkosland-), Devlin 6 (Keli 6), Mekdonel 6,5, Diveni 6 (Lindzi -) – Mekkirnan 6,5, Mekgakin 6,5 (Mekki-).

SRBIJA: V. Ilić 6,5 – M. Ilić 6,5, Drezgić 6, Leković 6  – S. Mitrović 6, Stevanović 6, Vasić 6,5, Ergelaš 6 (Petrović 6,5) – Pantović 7,5, Lučić 7 (Subotić -), Lazetić 5,5 (Luković 6,5).