KAKVA DRAMA U ANKARI Rukometašice Srbije ODIGRALE NEREŠENO PROTIV TURSKE u kvalifikacijama za EP 2024

15.10.2023. 18:33 18:51
Izvor: Anđela Janjušević postigla je četiri gola za Srbiju, foto: IHF

Rukometašice Srbije odigrale su nerešeno sa Turskom u drugom kvalifikacionom meču za Evropsko prvenstvo koje se igra naredne godine u Mađarskoj, Austriji i Švajcarskoj. Izabranice Uroša Bregara su imale priliku da osvoje dva boda, ali ih je sputalo neiskustvo.

U uvodnim minutima susreta domaće igračice su održavale minimalnu prednost. Najbolja rukometašica Turske Išli Čaliskan bila je zadužena za postizanje golova i bila je nerešiva enigma za odbranu Srbije. Vetar u leđa gošćama dala je intervencija Marije Čolić koja je  odbranila sedmerac vedeti Turske. Ubojita u napadu Srbije bila je jedna od iskunijih Anđela Janjušević koja je predvodila ekipu u prvih 30 minuta i pretila je udarcima sa devet metara. Turska je lako održavala prednost i nakon svakog pogotka Srbije Turkinje su imale spreman odgovor. Do prvog vođstva Srpkinje su došle u 22. minutu (13:14).

U nastavku susreta Srbija je igrala promenljivo. Izabranice Uroša Bregara su na trenutke bile na visokom nivou, ali je potom sledio pad što su Turkinje koristile. Nakon 40 minuta domaćin je imao gol prednosti (21:20). Razigrala se kapiten Srbije Sanja Radosavljević koja je bila vedeta gošći u drugom poluvremenu. Bilo je očigledno da su Turkinje umorne i polako su gubile snagu, ali je čuvar mreže Berfe Goker bila odlična i skinula je nekoliko zicera Srbiji. Neodlučne su bile naše rukometašice u napadu i nisu uspele da prelome utakmicu. Nisu odustajale Srpkinje i dobro su se nosile sa atmosferom u Ankari, ipak iako su imale poslednji napad spetljale su se osvojile samo bod.

Naredni kvalifikacioni prozor igra se u februaru 2024. godine.

Turska - Srbija 29:29 (18:16)

ANKARA: Spor kompleks, gledalaca: 1500. Sudije: Altmar i Horvat (Mađarska). Sedmerci: Turska 9 (7), Srbija 5 (3). Isključenja: Turska 12, Srbija 10 minuta. Crveni karton: Jilmaz u 57. minutu (Turska).

TURSKA: Karačam 3 (2), Burhan, Čaliskan 8, Tugel 1, Bozdogan, Goktepe 5, Turkoglu 4, Jilmaz, Gokdemir 2, Sarikaja, Hosgor 6 (5), Demirčelen, Ulukoz, Kučukjildiz, Goker (10 odbrana, 1 sedmerac), Bembajaz.

SRBIJA: Radosavljević 6, Milić, Majkić, Vukajlović 1, Laništanin, Nuković, Janjušević 4 (2), Jovović 3, Stamenić, Lovrić 1, Bojičić 5, Radević 5, Lazić 4 (1), Milojević, Kubina (4 odbrane, 1 sedmerac), Čolić (2 odbrane, 1 sedmerac).