Superliga: Zvezda zaustavila šampiona

03.03.2023. 22:59 23:01
Izvor: Dnevnik/ F. Bakić /Radoslav Parapunov protiv trojnog bloka Zvezde

Preokretom u drugom setu i uspešno završenim poslom u egal završnici istog, odbojkaši Vojvodine izašli su iz letargičnog raspoloženja i konačno zaigrali bolje i borbenije, ali to je ipak ovog puta bilo dovoljno samo da se dobije set u crveno-belom derbiju sa Zvezdom.

U ravnomernom odmeravanju snaga Beograđani su preokrenuli u trećem setu i bili bolji u uzbudljivom finišu pa su poveli 2:1, a potom su na isti način završili i četvrti za konačan trijumf.

Naneli su tek drugi poraz ove sezone šampionu, koji je u 19. kolu prekinuo pobednički niz od čak 16 uzastopnih utakmica u domaćem prvenstvu.

Iako po plasmanu na tabeli ovo baš i nije bio derbi, još jednom se pokazalo da su susreti dva crveno-bela tima uvek uzbudljivi. Zvezda koja ove sezone igra dosta promenljivo, uvek je motivisana kada je sa druge strane mreže prvak države, pa je tako bilo i sada. Diktirala je tempo od početka, a Novosađanima dosta stvari nije polazilo za rukom. Bez preko potrebne energije, nisu mogli da nađu pravi način da pariraju domaćinu – 1:0. Trener Slobodan Boškan je tražio pravu kombinaciju, ali u tome je uspeo tek u drugom setu. Dva dobra poteza, as i blok, bili su dovoljni da pokrenu ekipu do preokreta, ali nije izostao egal u završnici. Ipak, bolja je bila Vojvodina za 1:1. Na isti način je Zvezda odigrala treći set, preokrenula je i bila koncentrisanija na kraju, kada je bilo najpotrebnije, dok su Novosađani prokockali tri set lopte – 2:1. U igri poen za poen Voša je uspela da se odvoji na plus dva i dođe nadomak izjednačenja u setovima (23:21). Ponovo je, međutim, prokockala šansu i Zvezda je sa četiri vezana poena rešila pitanje pobednika – 3:1.

Crvena zvezda – Vojvodina 3:1 (25:19, 25:27, 29:27, 25:23)

BEOGRAD: USC “Voždovac”, gledalaca: 100, sudije: Balandžić (Beograd), Simić (Obrenovac).

CRVENA ZVEZDA: Okolić 5, Ristić (libero), Kljajić, Stanković 6, Jović (libero), Pepić 18, Ranković, Koprivica 9, Marinović 6, Nikolić 8, Popović, Karasko 2, Skakić 14, Polomac.

VOJVODINA: Simić, Milanović, Bajandić 18, Zečević 2, Negić (libero), Rudić 6, Kavogo 7, Ubiparip 1, Mišković (libero), Antunović, Buculjević 1, Parapunov 30, Krsmanović 10, Mehić 5.