"Orlovi" lako sa Argentincima - 28:22 (12:10)

21.01.2023. 17:14 17:16
Izvor: AP Photo/Piotr Hawalej

Rukometaši Srbije savladali su Argentinu u drugom meču glavne runde šampionata sveta, i tako održali šansu da se nađu u baražu za Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.

“Orlovi” su slabo započeli susret. Mučili su se sa realizacijom, dok su protivnici igrali konkretnije i konstantno bili u egalu. U nastvku susreta, razigrali su se srpski rukometaši i dominantnom igrom upisali prve bodove u drugoj fazi takmičenja.

Uvodni minuti susreta pripali su Argentincima koji su se dobro kretali u odbrani i brzo otvrali kontre koje su bile krunisane golovima. Brzo su se konsolidovali naši rukometaši i na isteku 10. minuta imali su dva gola prednosti (5:3). Obe ekipe su igrale zonsku odbranu u prvih 30 minuta. Levo krilo "gaučosa" Francisko Lombardi briljirao je u prvom poluvremenu i održavao rezultatsku neizvesnost. Srbija je igrala promenljivo u odbrani.

Izabranici Tonija Đerone su na trenutke bili sjajni u defanzivi, koncentrisani i organizovani, ali su imali i loše momente kada su Argentinci veoma lako dolazili do pogodaka. U finišu prvog perioda došlo je do koškanja Marsenića i Simonea posle bezobrzirnog starta jednog defanzivca Argentine, ali su sudije brzo rešile ovu situaciju.

Nikolić bez ozbiljnije povrede

Desni bek Jovica nikolić doživeo je povredu u meču sa Norveškom, ali je doktor muške seniorske selekcije Aleksandar Bukumira rekao da povreda nije ozbiljnije prirode. - Dobre vesti u vezi sa stanjem Jovice Nikolića. Bez povrede ligamenata i meniskusa. Ima blagi otok unutar zgloba koji je posledica hiperekstenzije mišića zadnjeg segmenta kolena. Propustiće sigurno sutrašnju utakmicu dok će za dalje biti naknadno odlučeno - poručio je Bukumira.

U nastavku Srbija je zaigrala bolje i polako povećavala prednost. "Orlovi" su igrali dobro u napadu, i kada nisu dolazili da pogodaka posle izgrađenih akcija, uspevali su da iznude sedmerac, koji je, kao po pravilu u gol pretvarao Bogdan Radivojević. Na levom krilu sjajan je bio Vanja ilić koji je bez promašaja završio susret. Bezidejna je bila Argentina u napadu, dugo su se dodavali bez šuta i konstantno im je pretila podignuta ruka sudija. Održavali su "orlovi" pet golova prednosti i mirno su priveli utakmicu kraju. Najbolji igrač utakmice bio je Marko Milosavljević.

V. Gvozdenović

KATOVICE: Dvorana Spodek, gledalaca: 800. Sudije: Belkiri i Hamidi (Alžir). Sedmerci: Srbija 6 (5), Argentina 5 (4). Isključenja: Srbija 6, Argentina 8 minuta.

SRBIJA: Cupara (3 odbrane), Milosavljev (5 odbrana), Vorkapić 2, Borzaš 2, Abutović, Radivojević 6 (4), N. Ilić 2, Pešmalbek 3, V. Ilić 3, Kukić 2, Popović, Marsenić 1, Orbović 4, Milosavljević 3, Dodić, Đorđić,

ARGENTINA: Pizaro, Vajnstajn, D. Simonet 1, P. Simonet 4, Moskarijelo 1, Lombardi 8 (2), Karo, P. Martinez, R, Martinez 6 (2), Cangijani, Parker 1, Kazanova, Barselo, Masijel (4 odbrane), Bonano, Bar (3 odbrane, 1 sedmerac, 1 gol).