Košarkaši Crvene zvezde nadigrali Partizan

28.11.2022. 23:17 23:19
Izvor: pixabay.com

Košarkaši Crvene zvezde nadigrali su Partizan u derbiju osmog kola ABA lige. Crveno-beli su posle nešto slabijeg starta zaigrali mnogo bolje i na kraju bez drame priveli duel kraju u svoju korist.

Na početku utakmice Duško Ivanović pokušavao je da napada crno-bele preko niskog posta, preciznije Martina i Bentila. Iako je Zvezdi uspevao takav način igre u uvodnim minutima, to im u isto vreme nije donelo značajniji suficti, pošto je Partizan na drugoj strani terena takođe bio kvalitetan. Igralo se koš za koš tada, da bi usledio prekid utakmice u trajanju od oko pola sata, kada su na teren, posle neke od sudijskih odluka, počeli da padaju upaljači. Uobičajeno za derbije u poslednje vreme i to naravno nije uticalo na kvalitetnu predstavu koju su u nastavku pružila oba kluba. Zvezda je tada ostala bez Ivanovića, koji se povredio tokom jednog duela i nije mogao da nastavi susret.

Kako je vreme odmicalo, to su i jedni i drugi sve više pronalazili šuterski ritam, o čemu svedoči i 59 postignutih poena kombinovano u drugom kvartalu. Posebno su se tada istakli Madar kod Partizana i Nedović kod Zvezde, koji je već na poluvremenu imao 15 poena i bio najzaslužniji što su crveno-beli sustigli vođstvo ekipe Željka Obradovića i došli do prednosti od pola koša na poluvremenu.

To je dalo krila aktuelnom šampionu ABA lige, koji je početkom treće četvrtine došao i do plus 10, što je bila posledica vrlo dobre igre u napadu. Košarkaši Zvezde su često bili ostavljeni sami van linije za tri poena i to je bio najveći problem Partizana u tim momentima. Crno-bele je držao Papapetru, zbog kojeg su, uslovno rečeno, gosti, pred poslednjih 10 minuta ušli sa deficitom od 70:65.

Vratila je Zvezda dvocifreno vođstvo sredinom četvrte deonice, posle poena Mitrovića iz reketa i tada se činilo da će rival vrlo teško da se vrati u utakmicu. Tako je i bilo, pa su crveno-beli naneli prvi poraz Partizanu u regionalnom takmičenju.