Najbolje kad je najpotrebnije: Košarkašice Voše savladale Slogu

23.10.2022. 19:18 19:20
Izvor: Lana Marić izvodi slobodno bacanje/Dnevnik (Slobodan Šušnjević)

NOVI SAD: Košarkašice Vojvodine savladale su Slogu u trećem kolu Prve lige Srbije. Novosađanke su susret prelomile na početku četvrte deonice, kada su napravile odlučujuću razliku i na kraju slavile.

Motivisane da poprave utisak iz prethodne utakmice, kada su poražene od Vrbasa, Novosađanke su sjajno otvorile susret i već posle sedam minuta igre vodile 15 razlike, uz samo pet primljenih poena.

Međutim, nije samo defanziva bila ta koja je bila zaslužna za visoko vođstvo. Naprotiv, dominirale su crveno-bele i na drugoj strani terena, zahvaljujući Marini Selaković i Meknil, koje su kombinovano postigle 14 poena u prvom periodu.

Kontrolisale su utakmicu košarkašice Vojvodine sve do sredine druge četvrtine, kada dolazi do naleta gostujuće ekipe. Serijom 10:0 Sloga se potpuno vratila u utakmicu i najavila neizvesniji nadtavak susreta. Tako je i bilo, usledio je period u kojem se igralo koš za koš, ali su crveno-bele nekako zadržale prednost pred odlazak na veliki odmor.

Treći kvartal doneo je veoma izjednačenu borbu, ali i vrlo neefikasnu igru. Obe ekipe su u tom periodu postigle po 11 poena, pa se u četvrtu četvrtinu otišlo sa 49:46 u korist Vojvodine.

Ipak, kada je bilo najpotrebnije, Novosađanke su bile najbolje. U naletu su napravile dvocifrenu razliku, koju Sloga nije imala vremena da sustigne, pa su crveno-bele trijumfovale.