Završena biciklistička trka „Kroz Srbiju“

17.09.2022. 17:39 17:50
Izvor: Biciklistički savez srbije/Nosioci majica sa organizatorima trke „Kroz Srbiju“

Pobednik prethodne etape na Trci „Kroz Srbiju“, biciklista iz Eritreje Daut Jeman, branio je i odbranio vodeću poziciju u generalnom plasmanu u poslednjoj deonici od Prijepolja do Čačka, na 106 km dugoj stazi, sa pet brdskih i tri prolazna cilja.

Drugo mesto u generalnom plasmanu, na 605 km u četiri dana na relaciji Požarevac, Mionica, Čačak, Prijepolje, Čačak, osvojio je Holanđanin Edne van Enegelen, a treće Italijan u slovenačkoj ekipi Meblo Elia Karta.

U konkurenciji 120 takmičara iz 26 zemalja Evrope, Afrike, Azije i Amerike, od kojih su 74-orica završili trku, najbolje plasiran srpski vozač je Marko Tomić iz kraljevačkog Metalca na 24. mestu.

Poslednju etapu prvi je prevezao Husein Selimović (BiH). Vozio je 4:05:54 sata, ili u proseku 38 km na čas na izuzetno zahtevno stazi, po kišovitom vremenu i udarima vetra na 1.000 m nadmorske visine u većem delu staze. Drugi je na cilj stigao Slovenac Viktor Potočki, dok je kao trećeplasirani trku završio Makedonac Dmitar Jovanovski u hrvatskoj ekipi Lotus.

Pobedom na svih šest brdskih ciljeva u poslednjoj etapši Britanac Arči Kros je obukao plavu majicu, dok je u zelenoj trku završio pobednik prolaznih ciljeva Slovenac Viktor Potočki. U konkurenciji mladih takmičara do 23 godine najbolji je bio Slovenac Jaka Vovk.